Čo som prečítala za leto 2019?

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Hm, povedzme si na rovinu, nie sú top ohromujúce počty. To odo mňa asi nečakajte. A určite by sa dalo viac, ale tak v skratke moja “výhovorka” : tiež som len bežná žena, ktorá rada pozerá seriály (aktuálne fičím na Príbehu služobníčky), chodí po kopcoch a občas NIČ nerobí. Ale to máte aj vy však? (upokojte ma, že nie som sama, ktorá občas leží na gauči a len zíza do steny. Alebo niekedy to povýšim na pohár vína a na zízanie na balkóne. Minulý piatok som tak počítala autá, ktoré odbočia k nám na sídlisko (to je ale zmysluplné Eliška, to fakt :) ). A čo som toto leto stihla? Tak poďme na to.

Medvědín

Túto knihu budem odporúčať kade chodím a tú svoju požičiavam tak isto. Naozaj vynikajúci príbeh o tom, čo je v živote dôležité. Počítajte s tým, že si možno poplačete, ale pri tejto knihe vystriedate rôzne emócie od hnevu a strachu, prekvapenia a šťastia až po pohŕdanie...

My proti Vám

Pokračovanie Medvědínu. Poplakala som si znovu. Asi by som hodila Backmanove knihy k povinnej literatúre. Určite sa dajte mnou presvedčiť a prečítajte si to.

Dievča z kalendára 1

Letná oddychovka na pláž ako vyšitá. Slnko, more a Aperol. A čítalo sa to fajn. Nie je to príbeh, ktorý zatrasie vaším svetom a nedá vám odpovede na otázky. Ale je to príbeh, pri ktorom vypnete.

Dievča z kalendára 2

Pokračovanie. Nečakajte od týchto kníh nič hodnotné, len zábavu. Ale tá fakt bude.

Denník jedné Mrchy

Taká ľahká knižka, ani dobrá ani zlá, znovu, k vode je to fajn, aj som sa celkom nasmiala, hlavná hrdinka je poriadne číslo :).

Pochovaní zaživa

Leto bez Dominika Dána? Nemysliteľné! Vynikajúca kniha, tŕpla som pri každej strane.

Séria After: Polibek, Tajomstvo, Přiznání, Pouto

Táto séria ma pohltila tak, že som štyri knihy zhltla za 4 dni. Približne odvtedy som nevyspatá, čítala som dlho do noci, v autobuse ráno s prižmúrenými očami. Za mňa rozhodne skvelá vec, milujem Tessu a Hardina.

Moje pacifická hřebenovka

Som fanúšik kníh o zdolávaní kopcov, výzviev, napríklad PCT. Divočina od Cheryl bola síce lepšia, ale aj Monika sa s hrebeňovkou popasovala po svojom. Zasmiala som sa, pokrútila hlavou nad tým, čo stvárala, ale kniha bola fajn.

Kaviareň na konci sveta

K tejto knihe ma priviedol Instagram a bola krásna. Nie prvoplánovo, to nie. Sú v nej tri základné otázky, ktoré je dobre položiť si v rámci svojho bytia.

Ďalej som si rozčítala v lete : Tajný denník Hendrika Groena, A každé ráno je cesta domu delší a delší


Mám odložené doma a už len čakajú kedy príde ich čas: Caraval,Vidličky, lyžičky, nože


Čo čítam na preklenutie medzi knihami (a toto sa opakuje): Jedz a behaj, My sme deti zo stanice ZOO, Harry Potter, Nájdem si ťa v Ríme

P.S. Toto preklentie je možno zvláštne, klepete si na čelo, či som sa nezbláznila, ale rovno vám poviem, nie vždy dokážem čítať len tak ďalej. Že vezmem knihu a čítam ďalej. Potrebujem vypnúť myšlienky a prísť na taký čistý list.  A tieto vyššie uvedené knihy sú moje obľúbené, poznám ich takmer naspamäť, preto mi to umožňujú. Tak ja len tak. A hlavne, sú skvelé, Jedz a behaj je jedna z tých, ktoré si prečítate a niečo vo vás nechajú (pocity alebo aspoň recepty Scotta Jureka) A Deti zo stanice Zoo si vyžaduje silný žalúdok. Ale stojí za to.