Recenzia: After Sľub, Tajomstvo, Puto

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Vopred upozorňujem, napísala som aj maličké spoilery :)


Naozaj by som nečakala, že vám budem písať recenziu na celú sériu kníh After. A hlavne nie tak skoro. Kamarátke Zuzke (z poličky :) ) som spomenula, že som videla film After Bozk a že sa mi veľmi páčil (naozaj bol parádny). A tak mi píše, prečítaj si to, to je oveľa lepšie.


A povedzme si rovno, väčšina kníh je lepších ako film. Či Twillight, Ove, Príbeh čarodejnice alebo už len Potter. V čítačke som tieto knižky mala už dlhšiu dobu, tak som si ju vzala, teda s tým, že viem ako tá jednotka dopadne (nič to nepokazilo na čitateľskom zážitku).

 

After: Bozk

O prvej časti som vám už blog písala. Zvláštne krásny príbeh Tessy a Hardina. Spojila ich hlúpa stávka a udržalo pri sebe niečo, čo nevedia opísať ani jeden. Láska, túžba, šialená vášeň.

After: Přiznání (v slovenčine sľub)

Po tom, ako sa Tessa rozhodne Hardinovi odpustiť stávku, ich prenasledujú tiene minulosti a prítomnosti. Hardinovej minulosti a Tessinej prítomnosti. Kolotoč lásky, nenávisti, slov, ktoré by ste si nechceli prečítať ani v najhoršom sne. A nasleduje zmier, ktorý je… ani neviem ako by som to opísala. Hádka. Veľká hádka. Slzy. Plač, zúfalstvo, sex a pomalé plynutie času? Tessa spoznáva Hardina zo všetkých (ale najmä zlých) strán...

After: Tajomstvo

Toľko podrazov si neviete ani len predstaviť, čo Tessu čaká. Skoro som sa dovracala. Hardin je šialene žiarlivý. Šialene. Takmer som spadla z gauča, keď som zistila, čo za človek je spolubývajúca Tessy, Steph. Divila som sa, ako sa Hardin dokázal naučiť ovládať (ok, v rámci normy, lebo viem, že Hardin si skôr potrpí na to niekomu vlepiť, ako sa s niekým v pokoji pobaviť).

After: Puto

Nechcela som ju čítať, lebo som vedela, že je posledná a potom… čokoľvek sa stane, už nebude nič ďalej. Bola smutná, bola tak veľmi smutná, že som ju nedokázala zhltnúť, ale musela som si robiť prestávky. Dokonca pri čítaní som cítila, že som depresívna aj za Tessu. Hardin tu ukáže svoju pravú tvár. A na to sa oplatí si počkať.

Veľmi dobrý ťah bol, že Anna Todd do príbehu od 2 dielu Přiznání zaradila aj myšlienkové úvahy Hardina. Občas by síce nebolo ťažké domyslieť si, čo robil keď jednu vrazil Zedovi, alebo ako nemohol predýchať, keď zistil, že jeho otec… (ok, toto vám nepoviem :) ). Tieto knižky by som dala čítať mladšej generácii, ale čo vám poviem, podľa reakcií na poličke som zistila, že to vážne čítame všetci, bez ohľadu na vek.

Za mňa má táto séria tisíc bodov. Fakt, dlho ma tak kniha nenadchla, takže kto má rád zamotané príbehy (ktoré sa občas trošku aj naťahujú), lásku a šialenstvo na jednom mieste, vezmite si do ruky After.

P.S. A pozrite si aj film - Hero Fiennes je podľa mňa topka - viete, že hral mladého Voldemorta v Harrym Potterovi?