Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Region Poprad (9 kníh )

  • Eva Hajdu Zázračná krajina húb

    Za titulom detskej knihy zázračná krajina húb sa skrýva nielen napínavý a milý rozprávkový dej, ale aj pohľad do prírody. Autorke sa podarilo hravou formou spojiť a poprepletať dobrodružný príbeh zo sveta fantázie s odborným sprievodcom v ríši húb v priebehu štyroch ročných období. Rozprávka si preto vyžaduje pozornosť aj z mykologického hľadiska. Autorka prezrádza dobré teoretické i praktické vedomosti o hubách.…

  • Eva Potočná Slovensko/Slovakia

    Tvorcovia tejto unikátnej publikácie, aká na Slovensku dosiaľ vydaná nebola, sa pokúsili predstaviť rozlohou malú krajinu v srdci Európy prostredníctvom starých pohľadníc.

  • Ivan Szabó, Ladislav Švihran Vzácne návštevy Bratislavy

    Publikácia si nekladie za cieľ rozprávať do remesla historikom, je hlavne milým spestrením knižného trhu populárnej literatúry faktu. Je to publikácia, ktorou si Bratislavčania, ale aj tí, kto sa aspoň trochu zaujímajú o životy osobností zo súčasnosti či dávnej a nedávnej minulosti, iste radi doplnia svoju knižnicu, alebo ňou potešia svojich blízkych. A v tom prípade splnila svoj účel.

  • Ernest Rusnák, Ladislav Khandl, Eva Potočná Ako vznikali turistické chaty a útulne na Slovensku

    Chaty a útulne k turistike, horolezectvu a pohybu v prírode neodmysliteľne patria. Veď pri dlhej túre si treba niekde aj oddýchnuť, zajesť si, či ukryť sa pred vyčíňaním počasia. Preto už prvé turistické spolky v Európe založené v druhej polovici 19. storočia si medzi svoje hlavné ciele kládli okrem budovania turistických chodníkov hlavne výstavbu útulní a chát. Veď nedostatok týchto objektov bol niekedy hlavnou…

  • Karol Plicka Československo

    Fotograf, etnograf, zakladateľ prvej filmovej školy v Československu. Národný umelec, ktorý zanechal po sebe rozsiahly archív nádherných, zväčša čiernobielych fotografií slovenskej dediny, obyčajných ľudí a českých miest. Karol Plicka bol i hudobníkom, virtuózom na husliach, zakladateľom chlapčenských a zmiešaných zborov, dirigentom, kameramanom, dramaturgom, učiteľom na odbore fotografie a filmu na Škole umeleckých…

  • Jana Horváthová Devleskere čhave - svedectvom starých pohľadníc

    Region Poprad vydáva albumy starých pohľadníc. Táto publikácia je inšpirovaná zbierkou pohľadníc s rómskou tématikou z prelomu 19. a 20. storočia. Autori pátrali po ďalších zbierkach a vytvorili výnimočný portrét rómskej kultúry prostredníctvom nostalgických kolorovaných pohľadníc a starých fotografií. Ilustračnú stránku bohato dopĺňa a dovysvetľúva text (slovenský/rómsky plus anglický/maďarský text v závere). …

  • Eva Potočná Chorvátsky Grob – návraty a cesty

    lnofarebná publikácia chce oboznámiť čitateľov s históriou, súčanosťou a sčasti aj budúcnosťou obce Chorvátsky Grob.

  • Július Cmorej Bratislava – svedectvo historických pohľadníc

    Publikácia, ktorá mapuje život hlavného mesta, obsahuje takmer 600 starých pohľadníc a fotografií z jeho histórie od osemdesiatych rokov 19. storočia až do roku 1945. Medzi nimi je aj niekoľko unikátnych záberov, ktoré sú uverejnené vôbec po prvýkrát, napr. najstaršia známa fotografia - kalotypia Bratislavy, ktorá zachytáva Kapucínsku ulicu a časť Župného námestia v pozadí s dominantou hradu, pravdepodobne z roku…

  • Eva Hajdu Denník víl

    Príbeh ženy a jej mladej dcéry. Komplikované vzťahy, hľadanie lásky a svojho miesta v živote, priateľstvo, cesta zo Slovenska do Prahy, kríza stredného veku a ťažká úloha matky, strach zo životných chýb, no na druhej strane nutnosť ísť svojou cestou... Hlavná hrdinka Nora, matka mladej Judity, mala v detstve schopnosť vidieť víly, a aj v dospelosti občas potrebuje ich radu...