Matys (74 kníh)

 • Prvé riekanky pre najmenších

  Varila myšička kašičku v maľovanom hrnčíčku. Tomu dala na lyžičku, tomu dala na vidličku, a najmenší vraj je chorý, rýchlo šmykol do komory i tam hryzká - veď je myška! Sysel' kosí otavu, líštička hrabe, zajko na voz nakladá, myška ušlapuje. Skákal pes ponad les, cez zelenú lúku, šiel za ním poľovník s perom na klobúku.

 • Tvorivé nápady pre šikovné deti

  Som vedec! Som kuchár! Som záhradník! Som umelec! Kniha pre zvedavých a šikovných chlapcov a dievčatá je plná nádherných a milých obrázkov s veľkým množstvom jednoduchých návodov, užitočných rád a skvelých nápadov. Vďaka nej sa dieťa môže zabaviť, naučiť nové veci a dozvedieť rozličné zaujímavosti, vykúzliť malé či veľké umelecké dielka, rozvinúť svoju tvorivosť, zručnosť a fantáziu. Kniha je výborným pomocníkom…

 • Adolf Dudek Starý otec rozpráva: 7 zlatých rozprávok

  Sedem najmilších a najobľúbenejších rozprávok s ilustráciami určite poteší všetky deti, ktoré sa rady stúlia do babičkinej či mamičkinej náruče a započúvajú sa do krásnych a večných príbehov.

 • Veselé príbehy o zvieratkách

  Hovorí sa, že v zdravom tele býva zdravý duch. Preto sa o svoje telo musíme starať. Veľmi dobre to vedia aj zvieratká. Niektorým z nich síce dalo trochu námahy presvedčiť sa o tom, ale dokázali to. Neveríte? Tak otvorte túto knižku a uvidíte.Z obsahu: Svište svištia na ihrisku, na lúke i na cvičisku Ako sa myšiak naučil lietať Havran Fešák MačiatkaPreklad: Daniela Reichstadterová Ilustrácie: Dorota Szoblik

 • Veselá kniha pre predškolákov

  Chcete rýchlo a účinne pripraviť dieťa do školy? Neviete, ako na to a odkiaľ začať? Pomôže vám táto kniha. Obsahuje praktické rady najlepších odborníkov, jednoduché a efektívne návody na učenie, možnosť otestovať dieťa doma, zrozumiteľné odpovede na časté otázky, zábavné úlohy, hádanky a básničky a nádherné ilustrácie.

 • Prvé čítanie pre malých školákov

  V tejto knižke na vás čaká veľa pekných príbehov, bájok, rozprávaní, veršov, hádaniek aj vtipov. Vy malí čitatelia, ak ste už spoznali všetky písmenká a dokážete skladať prvé vety, iste viete, ako veľmi chutí samostatné čítanie, aké úžasné je sedieť pri stole alebo sa krčiť kdesi v kútiku s obľúbenou knižkou a prežívať všetko, čo sa v nej odohráva?! A vy, milí rodičia, určite už dávno viete, že deti, ktoré čítajú,…

 • Katka a Kubko - Oteckove narodeniny

  Katka chystá darček pre otecka na narodeniny. Aj Kubko mu chce niečo darovať. Ale čo? Poradí mu Katka?

 • Matys Čim čarara, čim

   V tejto knižke nájdete najznámejšie detské riekanky a rozprávky, ktoré si spolu s rodičmi recitujú už celé generácie malých chlapcov a dievčat a aj dnes im majú čo povedať. Stále v nich objavujú čaro rytmu, rýmu a jemného humoru.  Knihu ilustroval Adolf Dudek.

 • Na čom jazdíme, lietame a plávame

  Veľká kniha plná krásnych obrázkov, ktoré pomôžu deťom zorientovať sa v dopravných prostriedkoch. Nájdete tu dopravné prostriedky, ktoré nás dopravujú po cestách, železniciach a vode.

 • My first English Words & Pictures

  Tento krásny obrázkový slovník pomôže deťom naučiť sa prvé anglické slovíčka. Nájdu v ňom viac ako 1000 slov s obrázkami, zoradených do jednotlivých tematických okruhov. Táto knižka sa bude páčiť rodičom i deťom.

 • Príšerky a ich kamaráti

  Začína sa oslava na Zámku hrôzy! Malý Dávidko Dvojočko bude mať párty s mnohými kamarátmi, súťažami, darčekmi a s obrovskou tortou. Toto je príbeh o zábavných príšerkách z rodinky Príšerných. Na každej stránke vás čakajú farebné obrázky a množstvo príšerkových dobrodružstiev. Ak sa vám táto knižka zapáči, viac príbehov o rodinke Príšerných nájdete v nasledujúcich tituloch z tejto kolekcie. Niektoré časti obrázkov v…

 • Smoothies na každý deň

  Krásna kniha, z ktorej môžete čerpať po celý rok. Nájdete v nej 365 receptov na chutné a výživné nápoje hrajúce všetkými farbami ovocia i zeleniny. Presvedčíte sa, že smoothies sa oplatí piť každý deň. Stačí pár minút a vitamínová boba je na svete. Nechajte sa inšpirovať a urobte niečo pre svoje zdravie.

 • Sibyla Mislovičová Školáčikova čítanka

  Vtipné i poučné príbehy zo života detí, veršovaná abeceda, veselé počty a množstvo zábavných básničiek a hádaniek - to všetko si môže v tejto knižke prečítať malý školák. A určite ho potešia nádherné ilustrácie, ktoré umocnia jeho čitateľský zážitok.

 • Moja prvá knižka - Svet okolo nás

  Prvé zoznamovanie dieťaťa z rôznyni činnosťami.

 • Rozprávky z tisíc a jednej noci

  Dávno, pradávno žil mocný kráľ, ktorý pre manželkinu neveru zanevrel na všetky ženy a deň čo deň dal jednu zmárniť. Až múdrej a krásnej vezírovej dcére Šeherezáde sa podarilo zachrániť rozprávaním krásnych rozprávok. Neuveriteľných tisíc a jednu noc trvalo Šeherezáde, kým si získala ponovníkovo srdce. No nielen jeho, rozprávky z Tisíc a jednej noci prežili už stovky rokov a ich sláva trvá. Tento výber prináša…

 • Rozprávky o zvieratkách

  Hľadáte knihu rozprávok, ktoré ešte nepoznáte? Máte radi rozprávky o zvieratkách? Tak už nehľadajte, toto je tá pravá knižka práve pre vás. V tejto knihe sú rozprávky o zvieratkách, ako napr. Kuriatko a káčatko, Pod hríbom, Palička pomocníčka, Jablko... Kniha je bohato ilustrovaná a určite sa vam zapáči!

 • O Popoluške a iné rozprávky

  Maľované čítanie: rôzne maľované rozprávky s obrázkovým slovníčkom na konci každej rozprávky.

 • Adolf Dudek Veľká obrázková abeceda

  Knižka prináša pestrú zmes zábavných riekaniek, rozprávok v podobe obrázkového čítania, riekanky na jednotlivé písmenká abecedy, jednoduché a vtipné počítanie, úsmevné obrázky zvieratiek a slovné poučenia o význame jednotlivých pojmov.

 • Od rána až do večera - Na gazdovstve

  Keď mesiačik s hviezdičkami na nebíčku svieti krásne, v bezpečí u svojej mamy šteniatka spinkajú šťastne. Poznávanie hodín môže byť zábava. Deti sa hravým spôsobom naučia určovať čas.

 • Najkrajšie rozprávky

     Knižka plná rozprávkových postavičiek z klasických rozprávok a s veselými ilustráciami...

 • Sibyla Mislovičová Prvé krôčiky do školy

  V tejto knižke nájde malý predškolák všetko, čo potrebuje vedieť ešte predtým, ako začne chodiť do školy. Písmená abecedy,číslice do desať, názvy dní v týždni, mesiacov i ročných období... A to všetko vo veršoch a s krásnymi ilustráciami!

 • Najkrajšie grécke báje a povesti

  Najlepšie legendy starého Grécka patria k najstarším základom európskej kultúry a vzdelanosti. Neuveriteľné príbehy o všemocných olympských bohoch sú veľmi zaujímavým čítaním pre každého z nás. Čitateľovi sa dostávajú do rúk v novom spracovaní podľa predlohy známeho španielskeho autora G. P. Sevillu upravené do pútavej podoby.

 • Daniela Reichstädterová Veselá plastelína

  Vytvorte si pestrý a zábavný svet plný zvieratiek z plastelíny. Neváhajte, otvorte túto knihu a pomocou podrobných návodov a farebnej plastelíny si spolu so svojím dieťaťom vymodelujte ospalú sovu i múdru chobotnicu, maškrtného nosorožca aj parádnicu líšku i fešáckeho papagája. Darujte si radosť a celá rodina sa hrajte. Prajeme vám príjemné spoločné chvíle!

 • Samir Senoussi, Fred Multier Je úžasné byť chlapcom

  Dôkaz o tom ,že sú úžasní je fotografia na obálke,kde sa fakt netvária nešťastne! Ak chceš o nich vedieť viac, otvor si túto knihu a čítaj ako treba žiť,aby si mal stále úsmev na tvári. Quentin,Milan,Rémi ťa budú sprevádzať celou knižkou,trochu sa na teba podobajú.. ba dokonca veľmi: majú rovnakú energiu, rovnakú chuť do života! Rovnako ako ty si kladú miliardy otázok a rovnako ako ty našli v tejto knihe veľa…