Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Marenčin PT (747 kníh )

  • Tomáš Berka, Ján M. Bahna Vily nad Bratislavou

    O architektúre a životnom štýle vo vilovej časti Bratislavy na Kalvárii, Slavíne s priľahlým Horským parkom a na Hradnom vrchu. Autori v krátkych historických exkurzoch zachytávajú ich podobu od stredoveku, keď tam ešte bývali vinohrady, poľovné revíry a pastviny, neskôr výletné reštaurácie a hostice. Tieto lokality sa postupne menili na obytné štvrte lepšie situovaných Bratislavčanov – od letných sídiel talianskeho…

  • Tomáš Berka, Ján M. Bahna Vily nad Bratislavským hradom

    Pokračovanie úspešnej monografie Vily nad Bratislavou vo forme malého sprievodcu. Na prechádzke po atraktívnej vilovej štvrti na bratislavskom Hradnom kopci nájdeme najvýznamnejšie vily prevažne z medzivojnového obdobia. Autori objavili množstvo nových materiálov, fotografií, dokumentov a ďalších informácií o vilách, ich obyvateľoch a histórii tejto lokality.

  • Fedor Malík Víno Malých Karpát

    Výpravná obrazová publikácia približuje malokarpatskú vinohradnícku oblasť, históriu vinohradníctva a vinárstva, prírodu a geológiu malokarpatských svahov, kde sa od pradávna pestuje vinič. Je výsledkom niekoľkoročnej práce autorského kolektívu a fotografov pod vedením profesora Fedora Malíka. Je to aj kniha o ľuďoch, vinároch a vinohradníkoch, o živote v malokarpatských vinárskych obciach, o charakteristických…

  • Fedor Malík Víno moja láska

    Kniha známeho slovenského enológa, profesora Fedora Malíka, je vyznaním vínu, ktoré sa mu stalo láskou, záľubou, profesiou. Približuje exotický svet vinice a vína, stretnete sa v nej s dobrými vínami tohoto sveta. Rozhovory o víne sú pohľadom do duše autora, ktorého svet vína profesijne i ľudsky pohltil.

  • Fedor Malík Víno moja vášeň

    V poradí tretia kniha zaujímavého rozprávania o zahraničných a domácich vínach, tak ako ich hodnotil, degustoval a napokon opísal najznámejší slovenský enológ profesor Fedor Malík.

  • Fedor Malík Víno na tanieri

    Kto si nevie predstaviť dobré jedlo bez dobrého vína, ten nájde v knihe Fedora Malíka Víno na tanieri množstvo podnetov. Malík ako vinár-gurmán v krátkych fejtónoch opisuje lákavý svet voňajúcich jedál z domácej i zahraničnej kuchyne, ktorá by bez dobrého vína nebola taká chutná a príťažlivá

  • Fedor Malík Víno na zjedenie

    Kniha fejtónov vinárskeho profesora Fedora Malíka o víne a gastronómii. Nenapodobiteľným spôsobom rozpráva o labužníctve a o zážitkoch z putovania za vínom. Zhovievavo, obdivne aj kriticky píše o Enem slovenských vínach a vinároch, ale aj o harmónii vína a jedla v blízkom i vzdialenejšom svete.

  • Štefan Hrivňák Víno v prameňoch

    Kniha Víno v prameňoch vysvetľuje význam vinohradníctva a vinárstva pre malokarpatskú oblasť od najstarších čias až po súčasnú dobu. Prostredníctvom svedectiev jedinečných archívnych dokumentov, ktoré svedčia o významnej úlohe vinárstva v tomto regióne...

  • Soňa Bulbeck Vo svete a v Rijáde

    V roku 2015 je situácia na Blízkom východe v stredobode pozornosti celého sveta. Pokračujúca vojna v Sýrii, kruté praktiky Islamského štátu, nepokoje v Jemene, nová saudská vláda... Ako toto všetko ovplyvní život našich hrdiniek, ktoré teraz žijú v rôznych častiach sveta? Pretrhne vzdialenosť putá priateľstva, ktoré sa medzi nimi vytvorili pred pár rokmi po ich príchode do Rijádu? Akceptujú novú dušu medzi sebou?…

  • Viliam Klimáček Vodka a chróm

    Hlavný hrdina Roman si kladie otázku, ako by sa vyvíjal jeho život, keby november 1989 nevyšiel a komunisti by ho krvavo potlačili ako v Číne na Námestí nebeského mieru. Vodka a chróm je paralelný román, spletený ako vrkoč z dvoch osudov toho istého hrdinu: príbeh Romana, študenta medicíny a neskôr lekára, ktorý rezignuje na medicínu a stane sa dílerom zubných kefiek, a príbehom jeho alter ega, jeho fiktívneho…

  • Svetlana Majchráková Vodník Čľupko

    Vodník Čľupko je dobrosrdečný, vynachádzavý, odvážny, priateľský, čestný a rád pomáha druhým. Škriatkom, vílam a zvieratkám pomôže prinavrátiť čarovnú tôňu, obnoviť vyschnutú studničku v lese. Poradí si v každej situácii. Šesť veselých, bohato ilustrovaných príbehov plných šibalstiev, humorných situácií a vtipných postrehov.

  • Vojnová Bratislava

    Vojnová Bratislava rozpráva príbeh o architektúre a meste, budovanom v zložitých časoch vojnovej a povojnovej konjunktúry. Cieľom knihy Vojnová Bratislava, však nie je súdiť neprávosti či osobné tragédie, ktoré prežili obyvatelia Bratislavy počas...

  • Juraj Šebo Vojnové 40. roky

    Obdobie rokov 1940 až 1950 hlboko zasiahlo do novodobých dejín nášho života. Poznačilo nielen politickú tvár Európy a sveta, ale zasiahlo aj do osudov miliónov ľudí. Po rozpade demokratickej štruktúry slobodných národov a štátov, Hitler mocensky ovládol takmer celú kontinentálnu Európu. Slovensko na tom bolo ešte relatívne dobre. Vyfasovalo „nezávislosť“ pod krídlami Nemecka. Ani po druhej svetovej vojne nebolo u…

  • Henning Mankell Vrahovia bez tváre

    Komisár Wallander rieši ďalší záhadný zločin... Opustená farma, krvavé jatky, starý muž, ktorého utýrali a ubili na smrť. Jeho žena leží pri ňom na zemi polomŕtva. Jedného chladného januárového rána o piatej hodine zavolajú vyšetrovateľa Wallandera na miesto činu. Myslí si, že je to rutinný výjazd. Keď však dorazí na farmu, nájde dve obete nezmyselného násilia. Tak to vyzerá na začiatku. Wallanderov život je v…

  • Soňa Bulbeck Vraždy v Arábii

    Život saudskej kráľovskej rodiny je pred očami bežných smrteľníkov schovaný za múrmi prepychových palácov. Členovia kráľovskej rodiny majú však svoje problémy takisto ako každý iný... a sú smrteľní ako ostatní. Sú to však prirodzené úmrtia alebo precízne pripravené vraždy? Kto bude mať úžitok z ich smrti? Poradí si s nimi šéf saudskej tajnej služby?

  • Evelin Červienková Všetci moji muži

    Žena buď miluje, alebo nenávidí. Na to príde aj Mia, ktorá si myslí, že ak má chlapa, prácu a zázemie, lepšie už byť nemôže. Keď sa jej však začne pod zadkom triasť pracovná stolička a vynoria sa tiene z minulosti, prichádza na to, že všetko je inak... Stretáva Romana, chlapa, ktorý jej kedysi dávno prevrátil život naruby a zmizol. Teraz sa objaví a chce pokračovať tam, kde pred rokmi skončili. Mia má však svojho…

  • Dana Hlavatá Všetko je zabudnuté

    Príbehy nepíšu len spisovatelia, ale predovšetkým sám život. Smutné, príjemné, dych vyrážajúce, podnetné, humorné také, ktoré čitateľa niekedy donútia k slzám. Slzy od smiechu, ale aj od dojatia sú prejavom emócie. A takými, ktoré ich dokážu vyvolať, sú aj štyri príbehy s názvami Kreatúra, Kyslé uhorky, Robím si čo chcem, Všetko je zabudnuté, ktoré sa niekomu naozaj stali a spisovateľke ich vyrozprávali. Sú to…

  • Žo Langerová Vtedy v Bratislave

    Spomienky Žo Langerovej na pohnutý život s Oskarom Langerom - komunistom, ktorý bol v politických procesoch v päťdesiatych rokoch odsúdený na dvadsaťročné väzenie. Autorka opisuje ťažký život prenasledovanej matky dvoch detí a atmosféru päťdesiatych a šesťdesiatych rokov v Bratislave. Po okupácii Československa, po manželovej smrti rodina emigrovala. Kniha vyšla v angličtine, francúzštine a napokon vo Švédsku, kde…

  • Anton Baláž Vydrica

    Z archívov, dobovej literatúry, spomienok umelcov i dám najstaršieho remesla oživuje autor bratislavskú Vydricu, pôvodne štvrť dunajských rybárov, lodníkov a remeselníkov...

  • Manca Schwalbová Vyhasnuté oči

    Za názvom knihy Vyhasnuté oči nie je skrytá žiadna metafora. Sú to príbehy žien, ktorých oči vyhasli v koncentračnom tábore Osvienčim – Birkenau. Boli to ženy rôznych národností, profesií, vierovyznania, veku i rodinnej histórie. Spájala ich nenávisť k fašizmu a snaha pomôcť druhým. Autorka knihy bola tiež jednou z väzeňkýň a so všetkými ženami sa stretla počas svojho pôsobenia na revíri, ktorého história je…

  • Ján Rozner Výlet na Devín

    Rozprávanie Jána Roznera, založené na zážitkoch z niekoľkých návštev hradu Devín. Spočiatku to boli výlety loďou s matkou a bratom kvôli zdravotným problémom. Potom sa tam dostal v dramatických rokoch nástupu fašizmu, keď sa bratislavskí Nemci schádzali na Devíne na politických manifestáciách. Napokon v povojnovom období, keď sa na Devíne konali všeslovanské slávnosti s patričnými politickými prejavmi a vystúpeniami…

  • Zoltán G. Meško Vyznanie emigranta

    Zoltán G. Meško neplánoval emigrovať, no osud to zariadil tak, že strávil takmer polstoročie mimo vlasti a stal sa uznávaným detským kardiochirurgom. V čase „Pražskej jari“ dostal pozvanie na študijný pobyt do USA a získal štipendium A. Humboldta. Leto ešte strávil s rodinou na Jadrane. Invázia vojsk Varšavskej zmluvy 21. augusta 1968 ho zastihla v Belehrade. Domov sa už vrátiť nechcel. Mesiac pracoval na klinike v…