Art Area (20 kníh)

 • M.Diamond, Dr.Donald Burton Schnell Fitonika pre život

     Fitonika je výsledkom vyše päťdesiatročného výskumu - ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov, udržať si pôvabnú a mladistvú postavu. Tento životný štýl je vytvorený pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť pocit fyzickej a duševnej spokojnosti.

 • Bruce Fogle Anglický a americký kokršpaniel

     Bohato ilustrované príručky od známeho veterinára Dr. Bruce Fogla Vás oboznámia o špecifických charakteristikách jednotlivých psích plemien, o každodennej starostlivosti, chove a výstavách.

 • Eva Aschenbrennerová Domáca lekáreň

  Autorka s dlhoročnými skúsenosťami prezrádza čitateľom všetko o liečivých bylinkách, ich zbere, receptoch, liečebných postupoch a správnom používaní. V knihe nájdete podrobný opis bylín a ich pôsobenia na organizmus.

 • Tricia Kreitmanová Všetko, na čo ste sa nemali odvahu spýtať - veci, ktoré vás môžu zabiť

  Táto kniha rozpráva o najväčších zdravotných rizikách, ktoré ohrozujú dospievajúcich. Ponúka praktické a pravdivé informácie a rady, ako napríklad rozoznať príznaky meningitídy u priateľa; poradí, čo dať do lekárničky a ako sa pripraviť na prvý výlet mimo domova.

 • Vladimír Lank, Miroslav Vondra Testy z fyziky v kocke

  Testy z fyziky pre stredné školy vrátane kľúča k správnym riešeniam. Preklad: Doc. RNDr. Peter Čerňanský PhD.Len do vypredania zásob!

 • Michael Mettler Škrečky zlaté a trpasličie

     Škrečky sú veselé domáce zvieratká vhodné i do najmenšieho bytu. Táto príručka Vám poskytne odpovede na všetky otázky výberu druhu, zariadenia príbytku a správnej výživy, aby sa týto hlodavci u Vás cítili spokojne a zostali zdraví.

 • Zdeněk Vošický Matematika v kocke

     Táto edícia je určená predovšetkým študentom stredných škôl pre prípravu k maturitným skúškam a k prijímacím skúškam na vysoké školy, ale i pre tých, ktorí si potrebujú zopakovať základné poznatky zo stredoškolského učiva. Základné pojmy, definície, grafy, vzorce sú farebne odlíšené a zvýraznené,čo napomáha k jednoduchšej orientácii v texte.

 • Tricia Kreitmanová Problémy s frajerom

  Problémy s frajerom prinášajú odpovede na všetky ťažkosti, od zdanlivo malicherných po veľmi vážne (rande, rodičia, kamarátky).

 • Svatava Poncová Pečieme jednoducho na každú príležitosť

  Nedeľné a sviatočné torty, Rezy a zákusky na sviatoné posedenie, Rolády, Chlebíčky, Bábovky, Obľúbené koláče a múčniky, Múčniky z lístkového cesta, Drobné pečivo, Plnené drobné pečivo, Snehové pečivo, Slané pečivo, Vyprážané múčniky, Nepečené sladkosti, Rezy a zákusky na každú príležitosť.

 • Rosie Rushtonová Len nerob scény, mama!

  RODIČIA - UFFFF! Jemmini sú sto rokov za opicami. Laurini sú rozvedení. Sumithini chcú, aby zachovávala ich kultúrne tradície. Jonovi sa stále vychvaľujú, aký je ich syn geniálny. Chelsina mama je autorkou hroznej rubriky v miestnych novinách a nosí minisukne. Cesty piatich tínedžeriek (a ich trápnych rodičov) sa v tomto zábavnom románe neustále pretínajú a rozchádzajú.

 • Rosie Rushtonová Chcem byť milovaná

  Mysleli si, že ich rodičia už ani nemôžu byť trápnejší - lenže nakoniec sú ešte horší?! Cesty piatich tínedžerov (a ich trápnych rodičov) sa v tomto zábavnom románe neustále pretínajú a rozchádzajú. Druhá kniha z obľúbenej tínedžerskej série.

 • Alois Friedmann Snár - všetko o vašich snoch

  Aké obrazy sa objavujú vo vašich snoch? Chystáte sa vyraziť na cestu? Padáte do priepasti? Ste nahí na verejnosti? Pomocou tejto jedinečnej, najnovšej publikácie odhaľte to, čo sa vám myseľ pokúša povedať.

 • Haether Ameryová Staré grécke povesti a báje

  Príbehy slúžili ako inšpirácia básní, hier a epických diel gréckym autorom, ktorí žili pred viac ako dvoma tisíckami rokov, a tvoria súčasť kultúrneho dedičstva ľudstva. Sú plné odvážnych hrdinov, mocných bohov a hrozných oblúd a odhráva sa v nich veľa bojov a slávnych dobrodružstiev. Tieto nádherné príbehy sú citlivo prerozprávané, aby ich malé deti mohli s porozumením počúvať a staršie aby ich samy mohli čítať.…

 • Milan Majtán, Matej Považaj Vyberte si meno pre svoje dieťa

  Knižka Vyberte si meno pre svoje dieťa je určená najširším vrstvám spoločnosti, predovšetkým mladým rodičom a budúcim rodičom, ale rovnako aj starším a starým rodičom, ktorí vyberajú meno pre svoje dieťa či vnúča alebo sa chcú o menách používaných v slovenčine iba poučiť.Len do vypredania zásob!

 • Manfred Rogner Naše prvé terárium

     Je to praktická príručka pre všetkých, ktorí si chcú zaobstarať terárium. Kniha hovorí o tom, ako naplánovať zariadenie terária, čo patrí k základnému vybaveniu a ktoré zvieratá v nich možno chovať.

 • Diane Jamesová, Sara Lynnová, Claire Wattsová Čo chcem vedieť o zvieratách

  Knižka pre najmenšie deti, ktorá ich naučí poznávať zvieratá zo skutočných obrázkov.

 • Manfred Rogner Naše vodné korytnačky

     Autori tejto príručky Vás podrobne informujú o nákupe, preprave, chove, kŕmení, chorobách a ako ich liečiť,rozmnožovaní a prezimovaní korytnačiek. Dozviete sa všetko o správnejstarostlivosti, aby sa Vaše korytnačky dožili vysokého veku.

 • Veľké vynálezy

  Ako sa dostane prúd do zásuvky? Kto vynašiel koleso? Ako sa dostane sms do mobilu? Edícia Svet okolo nás ponúka pomoc, ak neviete svojim deťom, ktorých túžba po vedomostiach je neprekonateľná, odpovedať na zvedavé otázky. Pozýva malých aj väčších bádateľov a objaviteľov na napínavú cestu po svete vedy, kde na otázky o najvýznamnejších vynálezoch odpovedá fyzik Ulrich Dewald.

 • Arthur Hailey Kolesá

     Autor, preslávený mnohými bestsellermi ( Letisko, Hotel ), si vybral v tomto románe problematiku moderného automobilového priemyslu v USA.

 • Horst Bielfeld Všetko o andulkách

     Táto bohato ilustrovaná príručka informuje o kúpe, o nárokoch na umiestnenie, kŕmení, starostlivosti, ale i o výuke rozprávania.Papagájce vlnkované (andulky) sú veľmi obľúbené, družné vtáky.