Recenzia: After Bozk

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Lovestory alebo aj nie?

Keď som bola mladšia, taká tínedžerka, čítala som všetky romány z červenej knižnice. Bavilo ma to, hltala som ich jeden po druhom. Postupom času (veku) som prešla na iné knižky, a ostala som pri klasických Dánovkách a ako to povedať, drámach, príbehoch. Nečítam knihy o láske, to si radšej pozriem taký film. No a aj som si pozrela. 

Pustila som si film After Bozk a ... o dve hodiny skončil. Krásny. Nemohla som ho dostať z hlavy. Vedela som, že je podľa knižnej predlohy, zapátrala som v čítačke (lebo som vedela, že som si ju tam odkladala “pre istotu”). A od knihy ma už neodtiahol ani parný valec a čítala som fakt do noci (čo zásadne už po 30tke nerobím :) vtipkujem, ale fakt si nečítam v noci).

 

Hardin. Hardin. Hardin a Tessa

Keďže som videla prvý film, vedela som o čom to bude, a popravde ja som tomu veľa šancí nedávala, však no ďalšia limonádka. Limonádka to bola, skôr fakt dobre napísaná, romanca? 

Tess začne študovať na vysokej škole. Dievča z malého mesta, vždy dokonale upravené s dokonalými študijnými výsledkami a dokonalým priateľom. Na internáte dostane spolubývajúcu, ktorá miluje párty a divoký život a kašle na školu. Absolútne protiklady, ale aj napriek tomu z nich budú kamarátky. A vďaka nej spozná Hardina. Chlapca, ktorého by doma obišla oblúkom. Je ironický, s krutým zmyslom pre humor a svoj čas využíva hlavne na posmešky, ktorými zahrňuje Tessu. Kvôli ktorému opustí svojho priateľa. Rozháda si to s matkou... Paradoxné je, ako ľahko si k sebe nájdu cestu. A dobrodružstvo sa začína. Hardin je Hardin. Nespoľahlivý, tajomný a vždy náladový. Popritom je Tessa také to dievča odvedľa, ktoré vždy čaká a odpúšťa. Ale dokedy?
Nebudem vám písať, ako to bude ďalej, ale kniha je aj taká prechádzka boľavou záhradou. Nie je všetko krásne a úžasné, to vôbec. Veľa vecí zamrzí aj vás ako čitateľa, budete si želať, aby ste občas mohli Hardina nakopať a Tesse zahučať do ucha, aby sa už konečne prebrala!

Knižke by som dala asi tisíc bodov z desiatich :)

Možno to nebude úplne pre každého, ale o tom to je. 
P.S. Čítam aj pokračovanie a celá sága ma 4 diely (5 je ešte v angličtine, pohľad Hardina). Takže, ak začnete, tak aby ste vedeli, čo vás čaká, lebo ak sa vám zapáči jednotka, budete chcieť čítať ďalej… :)