Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Post Scriptum (43 kníh )

  • Karl Josef Wallner Aký je Boh?

    Ktože je ten Boh, v ktorého veria kresťania? Čím sa odlišuje kresťanstvo od nekresťanských náboženstiev? Čo to znamená, keď kresťania vyznávajú Boha ako „Otca“. „Syna“ a „Ducha svätého“? Kniha prináša odpovede aj na tieto otázky a predstavuje živo a pre každého zrozumiteľným spôsobom kresťanského trojjediného Boha. Umožňuje ho tak nie len lepšie spoznať, ale zároveň je i pozvaním naučiť sa ho milovať. Dnešná doba…

  • Blažej Belák Andante CZ

    Zbierka Andante je slovesnou paralelou veršovo zväčša voľne plynúcich a melodicky vyrovnaných (na spôsob hudobného andante) exkurzií do závažných tém, ktorými žije spoločnosť aj jednotlivec na Slovensku. Jednotlivé básne chcú prostredníctvom objektívneho poznania a primeraného pátosu sprostredkovať pravdivý pohľad na život dnešného človeka a vystihnúť jeho perspektívu. Epicky formované útvary a skratky typických…

  • Camille Labas Autostopom s tromi deťmi CZ

    V cestopisnej knihe s autobiografickými črtami sa autorka ? Slovenka žijúca 30 rokov v Rakúsku ? delí s nami o zážitky zo svojich dobrodružných ciest, ktoré sú popretkávané nielen zaujímavosťami z histórie i kultúr, ale aj úvahami o svete, identite, o deťoch, o výchove, o láske, o vzťahoch rodičov a detí, o ľudských hodnotách i o vlastnom neľahkom a často veľmi komplikovanom, no nesmierne zaujímavom živote ženy…

  • Ján Letz Boh z pohľadu súčasného stavu poznania a myslenia

    Monografia popredného slovenského kresťansky orientovaného filozofa prezentuje skúmanú problematiku invenčne ako bádateľský projekt, v ktorom autor vedie dialóg i konfrontáciu s...

  • Michael Novak Boha nikto nevidí

    Nová kniha významného amerického filozofa a teológa ponúka pozoruhodný príspevok do večnej diskusie o „viere a neviere“, v ktorom možno nájsť širokú škálu podnetov inšpirovaných duchovnou skúsenosťou ľudstva a jej konfrontáciou s myšlienkovým svetom značnej časti našich súčasníkov. Autor vychádza zo skutočnosti, že ateisti aj veriaci zažívajú tú istú „temnú noc“, v ktorej akoby necítili Božiu prítomnosť a konštatuje…

  • Ján Maršálek Cesta k bráne

    Knižka v praktickom vreckovom formáte prináša podnetné zrnko múdrosti na každý deň. Krátke zamyslenia sa dotýkajú životných otázok človeka i doby, v ktorej žijeme a majú ambíciu ponúknuť čitateľovi trváce hodnoty a overené postoje, ako sú obsiahnuté v pokladnici kresťanského učenia. Úsporný jazyk, precízna formulácia, schopnosť vystihnúť podstatu, dávajú dielu charakter modernej, každému prístupnej duchovnej…

  • Željko Holjevac, Martin Homza Croatia and Slovakia

    Kniha je druhým zväzkom spoločného projektu Filozofickej fakulty UK v Bratislave a Filozofickej fakulty Záhrebskej univerzity a prináša príspevky z rovnomennej medzinárodnej konferencie uskutočnenej v júni 2014 v Záhrebe. Tématické okruhy štúdií....

  • Juraj Havaj Petejovský Denník ďalšieho dňa

    Druhá knižka poviedok Juraja Havaja Petejovského prináša príťažlivé posolstvo humanizmu. Autor v nej potvrdzuje, že jeho texty nie sú iba prerozprávaním prežitého či osvojeného, ale...

  • Veronika Kucharská Ducissa

    Tešínska kňažná Hedviga z rodu Piastovcov (1470 – 1521) bola jednou z najvplyvnejších osobností prelomu stredoveku a novoveku v Uhorskom kráľovstve. Bola manželkou uhorského palatína Štefana Zápoľského, matkou poľskej kráľovnej Barbory a neskoršieho uhorského kráľa Jána Zápoľského, a väčšinu svojho života prežila práve na území dnešného Slovenska. Kniha mapuje život a aktivity kňažnej Hedvigy v kontexte celkového…

  • Matej Pinkas Gnosticizmus a jeho prejavy v súčasnej popkultúre

    Už od svojich počiatkov muselo kresťanstvo brániť čistotu svojej viery voči rozličným učeniam, ktoré v značnej miere deformovali jej základné prvky, keď Kristove slová interpretovali neprijateľným spôsobom...

  • Ján Kačala, Jozef M. Rydlo Henrich Bartek v slovenskej jazykovede a kultúre

    Kniha prináša ucelený súbor statí venovaných vedeckému, kodifikačnému, organizátorskému a vydavateľskému dielu jazykovedca, publicistu a kultúrnopolitického činiteľa...

  • Maja Demčišáková Hora prianí

    Zbierka básní je autorkiným debutom a obsahuje tvorbu, ktorá vznikala od čias gymnaziálneho štúdia po súčasnosť. Autobiografické verše sú odrazom vnútorného sveta mladej ženy, ktorá siaha po témach zmyslu ľudského života, lásky, motivácie a dáva nazrieť do sveta svojej fantázie. Výber básní z tejto zbierky získal ocenenie v súťaži autorov Literárna Ilava 2012 – druhé miesto v kategórii poézia.

  • Gregor Papuček Jesenná

    Nová zbierka básní významného predstaviteľa literárneho a vôbec kultúrneho života Slovákov v Maďarsku je inšpirovaná rodným Pilíšom a dotýka sa ho v rôznych polohách, od lyrickej, cez žartovnú, až po vážnu pokiaľ ide o existenčné otázky tamojšej slovenskej komunity. Zahŕňa však aj iné témy, ako sú otázky globálneho spoločenského vývoja, alebo ľudské slabôstky v jeho láskavom zrkadle. Autorovi bytostne vlastná je…

  • Emília Hrabovec Jozef Tiso - kňaz a prezident

    Knižka obsahuje príspevky z rovnomenného vedeckého seminára v Nitre, venovaného jednej z kľúčových osobností nielen slovenských dejín 20. storočia, ale v istom zmysle aj jednej z kľúčových osobností historického povedomia slovenského národa vôbec. Útla knižka nemôže a nechce ponúknuť vyčerpávajúcu analýzu takej zásadnej témy, akou je historický zástoj Jozefa Tisu v slovenských dejinách, ale je príspevkom do…

  • Anton Čulen Kde iní končia, my začíname

    Príbehy z vojenského prostredia majú vždy osobitné čaro, zvlášť, ak sa rozprávačovi podarí zachytiť zvyčajne v ňom prítomný tragikomický rozmer. Aj zážitky vojaka Antona Čulena z jeho pôsobenia v Československej ľudovej armáde ktoré tvoria podstatnú časť tejto knižky sa čítajú prinajmenšom tak dobre ako Čierni baróni, či Haškov Švejk. Zásadný rozdiel je však v tom, že tu nejde o žiadnu literárnu štylizáciu, keďže…

  • Ján Maršálek Kristus prichádza

    V sérii krátkych úvah sa autor podujal podať konzistentné a systematické svedectvo o osobe Ježiša Krista a o jeho význame pre svet s ohľadom na dnešného človeka, nadväzujúc pritom na stáročnú tradíciu kresťanskej apologetiky. Ide o...

  • Samuel Murčo, Martin Selecký Kutkove dobrodružstvá

    Príbeh mladého hrdinu od dvojice mladých autorov s ambíciou osloviť najmä túto čitateľskú kategóriu je postavený na svojskom humore premietnutom už v použitých vyjadrovacích prostriedkoch. Peťove životné peripetie však predovšetkým charakterizuje snaha nájsť samého seba, svoje miesto vo svete, i túžba získať bohatstvo nielen materiálne, ale najmä duchovné. To, či sa mu to podarí, zistíte po prelúskaní jeho osudov od…

  • Ilja Čičvák Lásky nikdy nespia

    Zbierka básní Lásky nikdy nespia je výberom z básnikovej ľúbostnej poézie. Autorov svojrázny rytmus dáva najavo, že netrpí žiadnou formou schematizmu. Potvrdzuje to i bohato aplikovaná rozmanitosť tvorivého štýlu. Ten je moderný i klasický. Z jeho básní pramení filozofický postulát života, ale chce čitateľa aj rozptýliť a poukázať na sladkosť či dravosť lásky, jej skutočnú, ba mnohokrát i úskočnú silu, či nežné…

  • Ján Litecký Šveda Majstri labyrintu a majstri pokroku

    Zbierka básní a drobných reflexií prináša osobnú výpoveď predovšetkým o tom, čo autora trápilo v časoch normalizácie. V osemdesiatych rokoch minulého storočia písanétexty sú svedectvom z oných čias o tom, ako človek prežíval svet okolo seba, čo si písal na zmiernenie dusnej nálady a ako únik z panelákovej tuposti socialistického realizmu.Autor texty rozdával priateľom a známym ako samizdat, často aj aktívnym…

  • Matej Gogola Mandylion z Edessy

    Monografia sa zaoberá dejinami obrazu, ktorý podľa legiend nebol zhotovený človekom. Nevytvoril ho umelec, ikonopisec, ale vznikol počas Kristovho života na Zemi ako odtlačok jeho tváre na plátne. Tento osobitý náboženský a výtvarný prejav rukou-nestvorený obraz (gr. acheiropoietos) sa stal významnou súčasťou byzantskej a neskôr pravoslávnej duchovnej kultúry. Vďaka tejto knihe dostáva čitateľ príležitosť hlbšie sa…

  • Pavol Stano, Róbert Letz Národe môj

    Informačne bohatá reprezentatívna publikácia dokumentuje sériu podujatí konaných v septembri 2014 pri príležitosti 150. výročia narodenia Andreja Hlinku, kňaza a politika, jednej z najvýznamnejších osobností slovenských dejín. Jej obsah tvoria: 1. príhovory prednesené na slávnostnom zhromaždení v historickej budove NR SR v Bratislave (J. Figeľ, V. Judák, R. Letz, J. Pavlík), 2. príspevky deviatich historikov, ktoré…

  • Anton Semeš Nie sme tu odvčera

    Kniha prináša ojedinelý, faktami oplývajúci obraz Slovenska v zrkadle jeho dávnych dejín, s osobitným zreteľom na vývoj kresťanstva, ktorý vychádza zo skúmania rozmanitých prameňov - počínajúc svedectvami najstarších historikov a končiac archeologickými pamiatkami. Autor sa na ne dokázal pozrieť aj v iných, než zaužívaných súvislostiach. Jeho neraz odvážne pohľady na doposiaľ prehliadané historické dokumenty, či…

  • Denis Vernierre Odíď, povedala

    Knižka, ktorú osobitne ocenia milovníci hodnotnej literatúry. Dala by sa charakterizovať ako úlomky zo života, či útla správa o stave duše ženy hľadajúcej kľúč k svojmu životu. Ako to býva, človek nepozná mnohé odpovede, niekedy ani otázky... Určite ide o neošúchanú literárnu výpoveď o živote našom každodennom, o zložitosti vzťahov, zraneniach i nádejach. Už kompozičná stránka je poňatá netradične – prozaický základ…