Zamyslenie pri kávičke

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Asi nebudem jediná, ktorá chodí na kávičku s knižkou. Veľké sójové kapučíno a dobrá kniha. Najradšej sama, sedávam pri okne alebo vonku na terase, pijem kávičku a čítam si...

A potom si takto krátim dlhé chvíle v dopravných prostriedkoch. Cestujem cca dve hodinky denne, to je už slušný čas. Ak do mňa nikto nedrgá a sedím znovu pri okne (lebo tam je viac miesta), vytiahnem si čítačku/knižku a unášam sa svetom fantázie.


V posteli, keď idem spať. Ok, nebudem klamať, že nemám pri posteli telefón a neťukám si do Instagramu (inšpirácia, a tiež lajkujem vaše fotky ♥). Ale minimálne dva krát do týždňa si ľahnem o deviatej a čítam… aj do polnoci- to je tak, ak mám rozčítanú dobrú knižku, čas nehrá rolu a budík 5.30 nejako prežijem.


Vo vani? Klišé :-), ale tam je najviac času. Hodinka pokoja, zamáčaných okrajov knižky, prípadne výkrikov, keď sa čítačka dotkne vody :-)

Mám aj knižky, ktoré čítam viackrát do roka, lebo mi pripomínajú rôzne udalosti. Dalo by sa povedať, že patria medzi moje obľúbené, či už tým, že motivujú alebo sa proste len dobre čítajú.

Jedz a behaj - stopercentná motivácia na beh. Ak sa chystáte behať už roky alebo týždne, toto vás nakopne. Scott Jurek je človek, ktorý nielen skvele behá, ale aj pútavo píše. Kapitoly prekladá receptami (a to mi verte, že tento muž vie variť :) ). A ja som si po prečítaní prešla aj pol rokom vegánstva.
Popol všetkých zarovná - osvetlila mi veľa veľa o politickej situácii z minulosti
Harry Potter - o tom som vám už písala, že som začala čítať opačne. Harry mi vždy pripomenie, že nič v živote nie je nemožné.,
My sme deti zo stanice Zoo - lebo si myslím, že toto by si mali prečítať všetci tínedžeri, aby sa v živote vyhli drogám


Dnes to bolo len také rýchle a krátke, ale budúci týždeň mám pre vás super recenziu na knižku slovenskej autorky.

P.S. A viete, ktorú knižku som ešte neprečítala celú? Tú svoju :-)