Tipy nielen na skvelé knižky na tieto dni :)

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

 
 
Ahojte poličkári,

zdravím všetkých z takzvanej domácej karantény. Všetký dlážky mám umyté, okná len tak blyštia. Koláčov som napiekla ako na dve svadby... A s čítaním to mám také rôzne. Začiatkom marca som rozčítala Hanu, ale postupom udalostí na Slovensku som ju čítať ďalej nechcela, je to ťažká téma.
Tak som od čítania upustila, až cez víkend som siahla po Harrym Potterovi, ktorý je pre mňa liekom na všetko :)
A tak som premýšľala, že by sa ti určite hodilo pár tipov, čo robiť doma, ak to máš občas ako ja, že nevieš čo od dobroty. A ako vyzerajú moje dni v kocke? :)
 
Určite čítaj. Prikládm pár tipov na knihy, ktoré možno  nie sú úplné novinky, ale verím, že sa ti môžu páčiť.
Áno, chcem si niečo dobré prečítať
Vypekaj, var a užívaj si kuchyne :)
Za málo kuchárskych kníh môžem povedať, že ručím. Ale s Florentýnou varím už roky a naučila ma toľko vecí, že doma mizne jedlo z hrncov, len ako sa otočím.
A je mi jasné, že teraz by sme doma všetci niečo zobkali. Aby to bolo bez veľkých prírastkov na váhe, skúste túto knihu, Sladké a fit. Desiatky receptov, ktoré pretvorili klasické koláče do nutrične lepšej podoby. Špeciálne odporúčam cheescaky :)
Zaujímajú ma recepty
Cvič
Aj mne zavreli fitko, veru tak. Ale existuje aj domáce cvičenie. A už sa nedá na nič vyhovoriť, čas doma máme :). Stačí podložka a poďme na to. Osobne sa mi páčia kočky z Fitfab strong a tak ich odporúčam aj tebe.
Bav sa
Spoločenské hry ako aktivity, človeče alebo vedomostné hry, teraz je na ne toľko priestoru :).
Ja som posledné dni večer pripojená na Instargame, kde o ôsmej večer pozerám Fera joke ako paroduje Noru Mojsejovú. Fajn na vypnutie mysle, fakt :). Alebo si pozerám na poličkovom instagrame, čo čítate vy.
Chceme sa zahrať
Ak sa dá, vybehni niekam do prírody. A vždy s rúškom, a ak sa dá, hľadaj miesta, kde je čo najmenej ľudí :).
Vyskúšaj Netflix, HBO GO, či Apple TV
Núdzové riešenie :). Väčšina z nás sme knihomoli, to je jasné. Ale dať si občas oddych pri seriáli nie je nič zlé :)
Môj tip: aktuálne pozerám Papírový dům alebo fajn tip na film je Dvaja pápeži.

 
A ešte tu mám jedno: ak naozaj nemáte čas nazvyš, lebo to nejde, ste v práci, alebo... je to proste ťažké nejako nastaviť, aspoň čo sa týka tohoto obdobia, vedzte že v tom nie ste sami.

Ja som minulý víkend pozerala na nezapnutú TV a prešlo pol hodiny a zabudla som aj, čo som chcela. Alebo som večer pozerala pre zmenu na vešiak na prádlo. Hypnotizovala som ho, až som takmer zaspala :). Sú chvíle, kedy všetky rady tipy a triky dajme bokom a robme len to, čo nás fakt baví a na čo sa cítime. Aj keby to malo znamenať, že zjete pol plechu koláča. Však tam vyššie sú tipy na dobré cvičenie ;).