Tipy na knižné vianočné darčeky

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Kniha je najlepší darček. Pomaly sa blížia najkrajšie sviatky v roku a vy ešte stále neviete, čo kúpiť vašim blízkym ? Máme pre vás skvelý tip ! Darček, ktorý je vhodný nielen na Vianoce, ale aj na  narodeniny, meniny, alebo len tak. Neotrepaným a nadčasovým darčekom, ktorý poteší každého, kto aspoň trošku rád číta, je dobrá kniha.  No pozor, musí byť naozaj kvalitná.  Je potrebné vyberať opatrne.

Ak neviete, čo kúpiť svojim blízkym pod stromček, obhliadnite sa po dobrej knihe, takej, ktorá naozaj chytí za srdce a zanechá v duši nejakú „správu“. Každý si rád prečíta zaujímavú  knihu v kresle pri praskaní kozuba najmä počas zasnežených večerov. Vianoce sú skvelým časom na zastavenie sa, oddych, relaxáciu a neodmysliteľne k tomuto sviatočnému času patrí aj naša verná kamarátka, kniha.

Ponúkame vám niekoľko horúcich typov, či už sa jedná o oddychovku, alebo  spirituálnejšie knihy.

 

Chatrč – W.P. Young

Veľmi dojímavá kniha, ktorá sa hodí k Vianociam, keďže je o Bohu a našom vzťahu s ním a hlbokej viere.  Kniha ponúka hlboký spirituálny príbeh a tiež odpovedá na mnohé otázky o Bohu, ktoré veľakrát máme v srdciach.

Rozhovory s Bohom od Neale Donald Walsch

Moderný pohľad na náboženstvo a Boha. Rozhovory s Bohom sú unikátnym dielom napísaným od moderného spisovateľa N. D. Walscha, ktorý ponúka hlboké úvahy o živote, o Bohu, zmysle života. Kniha je vhodná pre staršie ročníky, pretože je písaná náročnejším štýlom. Dielo je trilógia, ktorá je skutočne obdivuhodná. Treba sa do nej začítať s otvorenou mysľou a srdcom.  Autor je nepochybne veľmi nadaný a talentovaný pisateľ, ktorý sa stal slávnym práve vďaka svojim filozofickým úvahám o Bohu.

 

Jeho láska ťa uzdraví – Dominik Chmielewski

Nádherná útla knižočka, ktorú napísal katolícky poľský kňaz, ktorý predtým robil bojové športy. V knihe je zachytený jeho prerod na kňaza po mnohých bolestných životných udalostiach. Kniha dáva odporúčania, návod ako správne žiť, odpovede, ktoré súčasní veriaci hľadajú.  Ponúka skutočné stretnutie s Ježišom cez písmenká.

Vianoce s Annou - Lucy Maud Montgomeryová

Určite si spomínate na Annu zo Zeleného domu. Príbehy Anny sú nasýtené láskou , dobrými zvykmi, a rodinnými silnými zväzkami. Kanadská slávna spisovateľka  Lucy Maud Montgomeryová ponúka aj vianočné príbehy, ktoré nájdete práve v dojímavých  poviedkach  Vianoce s Annou.

Príbeh Vianoc

Príbeh Vianoc je skvelá knižka pre väčšie deti. Opäť je v nej zobrazený klasický a dobre známy betlehemský príbeh narodenia Mesiáša s kvalitným textom a obrázkami. Potešte aj svoje ratolesti nádhernou farebnou knižkou o Ježišovi.

Extra tip na záver

Najkrajšie čítanie je čítanie Biblie, ponorte sa do biblických príbehov Ježiša Krista ešte dnes. Adventný čas je jedinečným časom, kedy treba spomaliť, oddýchnuť si a načerpať životnú silu a energiu práve z Biblie.

Kniha je najlepším darčekom, ktorý poteší každú dušu. Dobrá kniha nám rozširuje obzory v živote a povznáša nás. Vždy sa nájde čas na prečítanie dobrej knihy. V súčasnej pandemickej situácii je nákup kníh veľmi jednoduchý, môžete tak učiniť cez internet online a nemusíte nikam chodiť.