Recenzia: Tatérka

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková


Sú knižky a knižky. Občas sa mi do rúk dostane kniha, ktorá je nanič a nedočítam ju (naposledy Dievča vo vlaku, proste som to “nedala”). Ale potom príde taká, ktorá je vážne pecková a neviem sa od nej odtrhnúť. Tatérka.

Ku knižke som prišla, ako už obyvkle, na Instagrame :), u niekoho z vás, našich knihomoľov. Ďakujem :-). Tak som si ju zaobstarala ako e-knižku a začala čítať.
Príbeh je veľmi napínavý, počas tetovacieho veľtrhu miestna tatérka Marni objaví v koši na odpadky mŕtvolu, ktorej chýba kus tetovania. Oznámi to na polícii a príbeh začína… Knižka je delená na kapitoly, môžeme si prečítať pohľad vraha, tatérky Marni aj inšpektora Sullivana, ktorý prípad dostal na starosť. To je asi jediná vec, ktorá mi v príbehu aj prekážala, a aj ma tešila - niektoré pasáže som si musela prečítať viackrát aby som mala poriadnu predstavu o tom, ako sa dej vyvíja ďalej.


Príbeh je naozaj “dychberúci” a postupne niekoľko ďalších mŕtvol s vyrezaným tetovaním pribudne. Policajtom sa Marni osvedčí ako dobrá pomoc pri prípade, kedže každé tetovanie má iný význam a pôvod a oni sami o tom nič nevedia… Ale to by som už predbiehala dej.
Jediné, čo napoviem, odhalenie vraha bolo pre mňa veľmi veľkým prekvapením (a podľa recenzií na internete bol vraj jasný od začiatku…). Tak ak ste knižku čítali, určite mi dajte vedieť, čo si o tom myslíte vy.

Tatérke dávam 9/10 (bod som musela zobrať za to, že niektoré pasáže sú obzvlášť nechutné a to môj žalúdok veľmi nezvládal…)

P.S. Aj som pri čítaní zvažovala tetovanie, ale prešlo ma to :)