Recenzia: Cigaretka na dva ťahy

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla – jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd.

Každý príbeh Dominika Dána má svoje čaro. A pre mňa najviac tie, ktoré sú z deväťdesiatych rokov, keď sa formovalo podsvetie. Príbeh Cigaretky na dva ťahy je pokračovaním predošlej knihy Smrť na druhom brehu. Súvislosti do seba zapadajú a na povrch vypláva nový prípad.

Zavedie nás k predaju heroínu, ktorého jeho dávky sú smrteľné a ľudia umierajú rýchlo a detektívi musia bleskurýchle konať. Prepletie sa to s príbehom vraždy mladého vodiča dodávky a zápletka je na svete. Tradičný policajný humor, podrobná pitva (ktorá vás preskúša z latinských názvov ľudského tela). Nevyhne sa ani falošným politikom, ktorí sa snažia policajtom podkopávať nohy. Pointu vám ale neprezradím, to by som pokazila prekvapenie :).

Každá posledná Dánovka je tá najlepšia, ale pri tejto som sa nedokázala odtrhnúť a v celom byte bolo počuť len prevracanie stránok v rekordnom čase, lebo som chcela vedieť, kto to vlastne spravil… Nedá sa úplne povedať, že dobro víťazí nad zlom, ale skôr policajti nadviažu spoluprácu s podsvetím, aby sa nestalo ešte horšie...