Pýtame sa Bronislavy Kováčikovej...

Pre Čarovnú poličku napísala Alexandra Palcová

Už nejakú dobu mi po rozume behala jedna otázka a to, čo čítajú známe osobnosti v našom veku na Slovensku. Vedela som, že nesadnem na vlak, aby som sa posadila pred SND v Bratislave, aby som stretla niekoho z nich, tak som skúsila inú cestu.Preto som sa rozhodla, že vyskúšam silu sociálnych sietí a kontaktovala som mladú, šikovnú a krásnu herečku Bronislavu Kováčikovú, a položila som jej pár otázok, ktoré sa týkajú kníh. Aj teba zaujíma, čo také číta vo svojom voľnom čase Broňa? Tu to máme.

 

Čítaš vo svojom voľnom čase knihy?
Áno čítam a som veľmi šťastná, keď si viem nájsť čas na dobrú knihu. Je to pre mňa dobrodružstvo a relax zároveň.

Ak áno, aký žáner ťa zaujíma najviac?
Mám rada faktografickú literatúru, životopisnú, ale nepohrdnem ani kriminálkou alebo románom.

Keby si mohla odporučiť nejakú knihu komukoľvek, ktorá by to bola?
Momentálne čítam Mengeleho dievča a určite to odporúčam prečítať každému, aby to rozšírilo obzor tým, ktorí ešte stále tvrdia, že holokaust neexistoval a že je to niečo vymyslené.

Kúpila si si niekedy knihu z druhej ruky?
Určite mám pár knižiek z druhej ruky, či už po rodine alebo priateľoch. Dokonca som si kúpila knižku aj v antikvariáte.

Počula si už o čarovnej poličke?
Úprimne sa priznám. Nepočula. Som však veľmi rada, že takéto organizácie, ktoré pomáhajú s predajom kníh, ktoré niekto už nechce, ale má záujem o to, aby putovali ďalej a robili radosť iným ľuďom.

Jej život je plný dobrodružstiev o tom niet pochýb, rada cestuje a spoznáva nové miesta. No i Broňa potrebuje oddych a relax a o to viac ma teší fakt, že pri čítaní kníh vie relaxovať. 
Chcem poďakovať Broni, že bola ochotná a zodpovedala mi mojich pár otázok, ďakujem za komunikáciu a prajem ti len to najlepšie nech ťa sprevádza tvojim životom.