Prvý rok v Čarovnej poličke

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Už som si asi trikrát prepísala, čo by som vám chcela týmto textom povedať :)
V Čarovnej poličke oslavujeme dnes, 1 rok. Pre nás je to veľký deň. Pred mnohými mesiacmi, a bolo to myslím niekedy v lete, mi náš šéf projektu poličky, Ľuboš napísal, či by som bola ochotná predať svoje knižky čisto na knižnom mieste. A ja som napísala, áno prečo nie. Kládol mi otázku za otázkou a na záver mi povedal, že premýšľa, že by sme spustili projekt, pre knihomoľov. Budú tam len knižky a nič iné. Fíha, moja knihomoľská dušička zaplesala.

Odvtedy už prešlo veľa času a my sme plánovali, testovali, programovali, písali a potom skúšali všetko možné... a nakoniec sa 18.12. zrodila Čarovná polička. Tí, čo nás poznáte už dlhšie viete, že od začiatku robíme poličku s plným nasadením a nadšením. Srdcom. Dopĺňame, aktualizujeme a vždy si radi prečítame každú vašu správu alebo komentár. Vždy, ak máme možnosť, spravíme súťaž rozdáme záložky, alebo inak šperkujeme tento knižný svet.

Po roku už vidíme super čísla, je nás tu v poličke viac ako 10 tisíc! To je asi toľko, koľko má Stropkov, či Tvrdošín obyvateľov :)

Z môjho pohľadu obrovské množstvo ľudí. A ponúkaných kníh je už viac ako 20 tisíc. Čísla pravidelne rastú a my rastieme s nimi. Radosťou. Nadšením. Hrdosťou.

Ale aby som pravdu povedala, nemáme vždy len svetlé a úspešné dni. Stane sa, že s niekým z vás nekomunikuje predajca. Že knižky neprišli v dobrom stave. Alebo že neprišli vôbec (a sú zaplatené). Snažíme sa každý problém riešiť, koľko nám sily dovolia - lebo po objednávke je to už len na vás, predajca a kupujúci, dohodnúť si cenu poštovného a dopravu. Počítala som to, ide asi o 2-3 % z objednávok, čo nie je veľa, ale aj my by sme chceli, aby tam bola nula a všetko bolo bez problémov.

A čo teda želám Čarovnej poličke do ďalšieho roka? Ďalších skvelých knihomoľov a veľa veľa objednávok. Aby ste u nás našli vždy to svoje, či už recenziu, súťaž alebo rozhovor.

A v mene celého tímu poličky vám všetkým ďakujeme a poďme na to, správnym krokom do nového knižného roka ♥

P.S. Za seba vám ešte poviem, že som si tu našla aj zopár kamarátok :). To som od poličky nečakala a som fakt naozaj vďačná, že vás máme. S mnohými z vás denne “raňajkujem”, keď si pozerám Instagram a s ďalšími zdieľam iné chvíle. A odkedy máme poličku, čítam znovu viac. A hltám vaše tipy na knižky, tento rok som sa dostala k toľkým skvelým knihám. Teším sa na ďalší!

 

A čo hovoríte na poličku vy? Prikladám pár názorov z nášho dotazníka ;)

 

Super prispevky na fb, nad kazdym sa pozastavim... A hlavne mate radi knihy

Že tu nájdem knižky, ktoré som dlho nevedela nájsť. Že spája ľudí, ktorí majú radi knižky. Že sú knihy za fajn ceny. Že máte príjemnú, priateľskú komunikáciu.

PREHĽADNOSŤ, že vidím jednu knihu len raz, od rôznych predajcov, nie desať krát ten istý prispevok. A tiež KOMPLEXNOSŤ, keď jedným klikom zobrazím nielen ponuky ale aj popis knihy.

KNIHY :D a spoluprácu ľudí, ktorí milujú čítanie, celkovú kooperáciu na Čarovnej poličke, veľmi dobrý nápad - ponúka príjemné s užitočným. Nákup, predaj, darovanie knihy, každý si tu nájde niečo pre seba. Oceňujem aj súťaže, ľudí to motivuje a povzbudí, urobí im to radosť.

Je to skvelá stránka. Všetko prebieha bezproblémovo. A neviem čím to je ale tak sa mi vidí, že tí ľudia "knihomoli" sú oveľa milší. Bola by som veľmi rada kebyže stále viac a viac ľudí využíva túto stránku :)

Rozdelenie profilovej stranky na knihy, ktore chcem predat a ktore chcem kupit. A samozrejme mailova notifikacia, ked niekto zverejni ponuku na knihu, ktoru mam v sledovani

Je to skvelá stránka. Všetko prebieha bezproblémovo. A neviem čím to je ale tak sa mi vidí, že tí ľudia "knihomoli" sú oveľa milší. Bola by som veľmi rada kebyže stále viac a viac ľudí využíva túto stránku :)

secko tuti frutti :)

Za necelý týždeň sa mi ozvala slečna na môj "dopyt" ohľadne HP knižiek. A každú chvíľu čakám zásielku s knihou Zápisník jednej lásky (beznádejne vypredaná, zháňam ju už minimálne 10 rokov). Čo viac si môžem priať? :) K tomu sú články, novinky a rozhovory už len veľmi príjemným bonusom :)

Celá jej myšlienka :) môžem kúpiť lacnejšie knihy, niekedy aj také ktoré sú v kníhkupectve vypredané. Môžem posunúť ďalej moje knihy a za pár zarobených eur kúpiť knižku od niekoho iného. Stránka je prehľadná a páči sa mi, že mi vyhľadávač nájde aj knihu, ktorú zrovna nikto neponúka. Podľa toho viem, že čarovná polička o existencii knihy vie, len ju nikto neponúka.

Keď môžem niekomu urobiť radosť. Milujem knihy nielen čítať, ale ich aj darovať s pocitom, že tá osoba si ich s radosťou prečíta. Práve v Čarovnej poličke som takých našla a je to super vec.