Pohodové čítanie na Veľkú noc

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Pomaly  sa blíži opäť  veľkonočný čas. Veľká noc je dôležitým sviatkom v celom kresťanskom svete, kde si pripomíname smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.  Je to čas posedení s rodinou, čas zahĺbenia sa do seba, meditácii a čas na sviatočnú pohodu, keďže máme voľno. Počas  týchto sviatočných dní  môžete čítať vaše obľúbené pohodové knižky, ktoré vám spríjemnia voľno.  Môžete sa nechať inšpirovať z našej bohatej ponuky.

Perfektné duchovné zamyslenie nám ponúka  kniha od známeho kňaza a exorcistu Eliasa Vellu, ktorý je tvorcom Kristoterapie. Kniha Kristoterapia pozdvihne našu náladu počas sviatkov a dopraje nám vytúženú pohodu, pretože v nej  nájdeme mnohé cenné múdrosti a odpovede na mnohé životné situácie a otázky skrze Krista plus niekoľko super krátkych modlitieb navyše. Vyliečte svoju nepokojnú dušu pomocou Kristoterapie.

Šťastie nie je náhoda od Kay Pollak je kniha, ktorá sa stala svetovým bestsellerom, pretože odhaľuje, čo je skutočné šťastie a tiež poskytuje návod ako ho pritiahnuť do svojho života. Malá a útla knižočka hovorí napríklad o tom, ako máme odpustiť sami sebe, ako  odpustiť tým, ktorí nám ublížili, čo sa učíme od svojich nepriateľov a tiež ako môžeme pretvoriť svoj život na šťastnejší a radostnejší. Ak stále v živote niečo hľadáte, možno práve hľadáte to, čo ukrývajú riadky tejto knižky.

Chcete skutočnú oddychovku cez Veľkú noc ? Vynikajúcou pohodovkou je kniha Ako ho dostať od Kristíny Mackovej . Usmievavý príbeh o mladej bloggerke Laure, ktorá vždy radila na blogu dievčatám ako dostať chlapa, aby sa do nich úplne zbláznil.  Avšak raz narazí na muža, ktorého sama bude chcieť, ale on bude veľmi ťažký oriešok. Veľmi vtipná kniha so zaujímavým a vrtkavým príbehom, ktorý končí neočakávane.  Oddychovka, ktorú zhltnete za jeden večer.

Jedz, modli sa a miluj od Elizabeth Gilbert je perfektnou oddychovkou, o žene ktorá hľadala samu seba. Mladá Američanka mala všetko: rodinu, kariéru, manžela avšak stále jej niečo chýbalo a nenapĺňalo ju. Rozviedla sa, opustila Ameriku a začala cestovať po svete. Našla samu seba až v kláštoroch na opačnom konci sveta. Zistila, v čom spočíva pravé šťastie. Čitateľovi kniha ponúka skutočné duchovné poklady. Budete ju hltať očami.

Vaše srdcia si získa aj oddychovka od úspešnej slovenskej spisovateľky Jany Pronskej, Hriech prvej noci. Mimoriadne talentovaná slovenská spisovateľka nás pozve  do zaujímavého deja vsadeného do čias stredovekého Slovenska, kde zistíme, že aj napriek tomu, že prvá noc medzi milencami nemusí skončiť najlepšie, no je možné udržať si lásku po celý život. Kniha je z historického prostredia a osloví čitateľa svojím pôvabným a romantickým dejom. 

Chcete sa na chvíľku preniesť do úplne iného sveta ? Môžete tak učiniť pomocou jednoduchej knižky z prostredia Indie. Veľmi zaujímavá knižočka od Javiera Moro Indická princezná je skvelou oddychovkou počas Veľkej noci. Mladá španielska tanečnica Anita sa vydá za indického maharadžu a odíde žiť za ním do Indie. V knihe opisuje kultúrny šok v Indii, venuje sa aj opisom Indie a okolia. Nevynecháva ani opis svojho života s manželom. Kniha je veľmi pútavá, pretože nás zavedie do tajomnej orientálnej Indie očami liberálnej Španielky.

Počas Veľkej noci je príjemnou oddychovkou a poskytuje nám hlboké zamyslenie práve Biblia a Nový zákon, ktorý poukazuje na život, učenie Ježiša Krista, ktorú by si mal každý kresťan počas najväčších sviatkov prečítať.