Najlepších 5 motivačných kníh

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

V ťažších chvíľach niekedy strácame v živote motiváciu a energiu. Práve motivačné knihy sú  zdrojom inšpirácii, nových myšlienok a múdrostí, ako v živote pokračovať ďalej  a zároveň ponúkajú aj skvelé čítanie. Motivačné knihy nás posúvajú a nakopnú vždy dopredu.

 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec

Perfektné dielo od šikovného slovenského autora, ktorý na stovkách strán odhaľuje sto zlých konaní a myšlienok, ktoré robíme vo svojich životoch. Závery  vyplývajú z jeho vlastných skúseností. Kniha ponúka návod na to, ako sa ich zbaviť raz a navždy. Mladý talentovaný spisovateľ má prehľad v živote, je  poradcom a koučom. Rozoberá napríklad to, ako veľmi si škodíme, ak pracujeme v práci, ktorá nás neuspokojuje v zlom kolektíve, len kvôli zárobku. Prácu treba ihneď vymeniť a robiť to, čo nás baví. Nekomplikovať si zbytočne zdravie a život.  Kniha ponúka zmes nápadov, vďaka ktorým môžeme byť šťastnejší a spokojnejší v živote.

Eckhart Tolle – Sila prítomného okamihu

Žijeme IBA tu a teraz. Potom a ani predtým neexistuje. Ako žiť šťastne a bez obáv ? Jednoducho! Tolle to vo svojej knihe napísal veľmi jasne a zreteľne. Tu a teraz ži, nepremýšľaj nad tým, čo bude zajtra. Nezamýšľaj sa nad tým, čo bolo v minulosti, ako ti ľudia ublížili, čo všetko zlé sa udialo. Užívaj si a ži prítomný okamih , lebo jedine ten existuje. Toto je návod, ako byť skutočne šťastný. Ako je aj v Biblii napísané : Nestaraj sa o zajtrajšok, ten sa postará sám postará o seba“.

 

Žltý svet – Albert Espinosa - útla žltá knižočka, ktorá priam satiricky s dávkou nevšedného humoru  rozpráva životný príbeh onkologicky chorého chlapca, o tom, ako dostal rakovinu, ako zostal doživotným mrzákom telesne, ale prekonal ju. Prekonal sám seba. Uzdravil sa  preto, lebo bol vždy optimistom a nepripúšťal si to.  Hoci jeho situácia bola katastrofálna, bol pozitívnym slniečkárom, ako sám seba nazýval, čiže veril v lepšie zajtrajšky. Humorne  s nadhľadom a dôvtipom opisuje svoj boj s najťažšou chorobou.

Šťastie nie je náhoda – Kay Pollak

Chcete svoj život zmeniť k lepšiemu a zažiť spirituálny rast ?  Útla knižka plná jednoduchých nápadov, ktorá vás bude motivovať na ceste životom. To v akej situácii práve sme, je výsledkom nášho myslenia a konania. Šťastie naozaj nie je náhoda, je to výsledok toho, čo robíme, čo cítime, ako konáme a ako sa správame. Tým, že zmením seba, zmením aj pohľad na život a na iných ľudí.  Kniha obsahuje zrnká múdrostí.

Bohatý otec, chudobný otec od Robert Kiyosaki Rich dad, Poor dad

 Výnimočný bestseller od  autora, ktorý zbohatol vďaka svojím vlastným myšlienkám a business mindsetu. Vyjadruje sa o finančnej gramotnosti veľmi svojsky,  o vládnom a školskom systéme, dáva užitočné rady mladým ľuďom s podnikateľským duchom, nešetrí kritikou systému. Dáva jasný návod, ako sa stať bohatým v živote. Kniha vám zaiste zmení pohľad na život.  Ak ste nedostali od rodičov základy finančnej gramotnosti a ani zo školy, Kiyosaki vám prezradí, čo sú aktívne a pasívne príjmy a tiež čo je dôležité v živote v oblasti financii, prečo existuje rat race a mnohé iné. Je totiž finančným guru modernej doby.