Na zamyslenie ku kávičke :)

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Spoznávať písmená v knižkách ma učila moja babka. Ako všetky svoje vnúčence. A samotnú abecedu som sa doučila v škole a potom ešte na časopise Eva. V škole sme síce mali krásne šlabikáre, ale my sme mali doma tú Evu a lákala viac… (ešte starú verziu, kde bývalo veľa veľa článkov, ktoré stáli za to). Ja som v nej krúžkovala písmenká a učila sa. A tam vznikla moja láska k písmenkám, slovám, knihám, časopisom, jednoducho všetkému písanému. Hltala som všetko, nerozlišovala som články vhodné a nevhodné - a aj vďaka tomu viem, ako sa píšu ravioli a že pančušky v spreji sme tu mali už dávno :)

Pamätám si ako ma mama “uplácala” knižkami, lebo to bolo jediné, čo zaberalo. Čítam zhruba od roku 1995, tak nejako. A len nedávno som si uvedomila, že moje čitateľské denníky sú vlastne dosť nekompletné. Že povinné čítanie je jedna vec, ale ja si neznačím knihy, ktoré som prečítala… A pamäť začína haprovať, čo som si uvedomila pri pokračovaní Púštneho kvetu, že fakt neviem, či som to ho čítala, či nie…

na zamyslenie ku kave clanok

A tak som si povedala, že si začnem ten zoznam písať poriadnejšie a tiež, že sa s vami aj podelím. Horšie je to, že keď si pozriem všetky “naše” knihomoľky na Instagrame, sa normálne hanbím, nie je toho ale nie toľko. Ale možno ma takéto zdieľanie trošku naštartuje :)

 

Prečítané

na prelome 2018- 2019
Umlčaní

Expedícia (môj ľúbostný príbeh)

 

01/2019

Krásna

Tá, čo sa vracia

 

02/2019

Trhlina

Tma

V tieni mafie

V tieni mafie 2

Nepriateľ štátu (rozčítané)

(teraz mám trochu "Karikomániu" :-)