Moja vysnívaná knižnica

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Raz by som chcela krásnu knižnicu… Veľkú, poriadne presvetlenú (lebo som tak trochu slepá). Desiatky políc a stovky kníh. Teplá deka, dva vankúše a parádne kreslo. Hm, to znie dobre... To si hovorím často, keď si vkladám knihu/y do čítačky, lebo je mi teraz naozaj praktickejšie mať ju online, ako ju skladovať v byte.

 

Keď som bola malá, knižky som mala v takom veľkom prútenom koši. Boli v ňom hračky a knižky. Ako som rástla, knižky som začala dávať na poličky. Tak mi naši spravili knižnicu. A že tých kníh pribúdalo. Všetky moje sviatky sa niesli v znamení nových kníh a ešte tie moje výjazdy do knižnice. Čítala som úplne všetko, nerozlišovala som to veľmi… A tak môžem povedať, že som prečítala kadejaké atlasy, historické romány, červené knižnice až po knihy o vojne (ktorým som vtedy rozumela iba málo).

kniznice jpeg

Knižka, ktorá mi fakt utkvela v pamäti je Šťastný Charlie. Detstvo, chudoba, vojna, budovanie vlastného biznisu a tak ďalej… A pamätám si aj tie malé tenučké “pejprbeky”, ktoré boli o láske. Stretli sa, zamilovali a bola z toho láska navždy. Ach, keby to takto fungovalo aj v živote, však :-). Tá moja záľube v knižkách rástla a rástla. Knižiek pribúdalo a hoci som niektoré predala na poličke, sú také, ktorých sa vzdať naozaj nechcem. Ale tým, že stále ešte nemáme veľký dom, kde by mi môj frajer vyhradil jednu miestnosť na knižky a veľký žltý ušiak (ako má Lenka z “lenkinsvet”), tak len snívam…

No a aké knižnice sa mi páčia? Často si brúsim len tak pre inšpiráciu Pinterest, tak tu to máme :)

1 (1)

Zdroj fotiek: www.pinterest.com