Michael Connelly a jeho dalšie knihy

Pre Čarovnú poličku napísala Peter Balko z kníhkupectva Auraknihy.sk

Minulý týždeň sme predstavili prvých 11 kníh Michaela Connellyho a dnes budeme pokračovať a dáme si ďalších 11 :)

connelly-druha-jedenastka-12-22-2

 1. Všetko pre prachy (originálny názov - Chasing The Dime 2002, slovenské vydanie 2003 vydavateľstvo Slovart)
  Detektívka Všetko pre prachy je jedna z mála kníh od autora Michael Connelly, v ktorej ako hlavný hrdina nevystupuje Harry Bosch, Terry McCaleb alebo Mickey Haller. V tejto knihe si rolu vyšetrovateľa zahrá chemik Henry Pierce, ktorý sa vo svojej firme snaží vyvinúť nový typ počítača. Ak by sa mu to podarilo, mohol by veľmi zbohatnúť. Kvôli práci sa však rozchádza so svojou partnerkou a nájde si aj nový byt. Na záznamníku však ostal záhadný odkaz z "horúcej linky" (kniha v českom jazyku má názov Horká linka) a Henry sa ho rozhodne preveriť na vlastnú päsť.
  13. Stratené svetlo (originálny názov - Lost Light 2003, slovenské vydanie 2004 vydavateľstvo Slovart)
  Každý občas potrebuje nájsť to svetlo na konci tunela a presvedčí sa o tom aj detektív Harry Bosch v knihe Stratené svetlo. Odložený starý prípad ho opäť prinúti pustiť sa do vyšetrovania a to aj napriek tomu, že po poslednom prípade v Meste kostí odchádza na dôchodok.
  14. Úžiny (originálny názov - The Narrows 2004, slovenské vydanie 2004 vydavateľstvo Slovart)
  Kniha Úžiny sa hrá s nervami čitateľa. O to viac, keď si dáte do spojitosti, že nadväzuje na knihu Básnik smrti. V tejto knihe dokonca Harry Bosch vyšetruje tragickú smrť jedného z hlavných hrdinov Connellyho príbehov - Terryho McCaleba. A objavia sa aj ďalšie samovraždy policajtov. Žeby sa predsa len opäť dostal na svetlo sveta Básnik smrti? Veľmi napínavý detektívny príbeh.
  15. Posledná šanca (originálny názov - The Closers 2004, slovenské vydanie 2005 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch sa vracia ku polícii vďaka takzvanej trojročnej amnestii, ktorá umožňuje vrátiť sa tým detektívom, ktorí museli odísť zo zboru pred menej ako tromi rokmi. Ako prvý začnú spolu s partnerkou Riderovou riešiť starší prípad šestnásťročného dievčaťa, ktoré sa nájde s prestrelenou hlavou. Spočiatku to vyzerá na samovraždu, ale čoskoro vyplávajú na povrch nové skutočnosti.
  16. Advokát zo zadného sedadla (originálny názov - The Lincoln Lawyer 2005, slovenské vydania 2006/2015 vydavateľstvo Slovart)
  Mickey Haller je advokát, ktorý pracuje zo zadného sedadla svojho Lincolna. Chce byť tak svojim klientom nablízku. Vo svojom novom prípade bude obhajovať klienta, ktorý je obvinený s brutálneho napadnutia ženy. Klient tvrdí, že je nevinný a dokonca všetko nasvedčuje tomu, že to tak aj je. Ale to by nebol Michael Connelly, ak by do príbehu nedal aj nejakú zaujímavú zápletku. Na motív knihy bol natočený film The Lincoln Lawyer (2011).
  17. Echo Park (originálny názov - Echo Park 2006, slovenské vydanie 2007 vydavateľstvo Slovart)
  Keď sa Harry Bosch dozvie, že v roku 1993 s partnerom prehliadli stopu, čo ich mohla priviesť k vrahovi, a zachrániť tak život deviatim ľuďom, jeho istota v role policajného detektíva sa začína rúcať. Pustí sa do vyšetrovania nezvestnej Marie Gestovej, ktorý zmizla cestou zo supermarketu a už ju viac nikto nevidel.
  18. Vyhliadka (originálny názov - The Overlook 2007, slovenské vydanie 2008 vydavateľstvo Slovart)
  Na vyhliadke Mulholland Drive sa nájde mŕtvola doktora, ktorý mal prístup k rádioaktívnym látkam. Prípad si vezme na starosť Harry Bosch. Vyšetrovanie celkom bežného zločinu sa rýchlo mení na niečo oveľa závažnejšie a nebezpečnejšie.
  19. Rozsudok ulice (originálny názov - The Brass Verdict 2005, slovenské vydania 2008/2015 vydavateľstvo Slovart)
  Advokát zo zadného sedadla Mickey Haller sa po poslednom prípade, v ktorom takmer prišiel o život, vracia späť na scénu. Po vražde jeho kolegu získa Haller prípad, ktorý by mu mohol zaručiť slávu. Má to však aj nevýhodu, lebo všetko nasvedčuje tomu, že vrah sa potom zameria aj na neho. V prípade vystupuje aj detektív Harry Bosch a Haller ho musí presvedčiť o svojej nevine.
  20. Strašiak (originálny názov - The Scarecrow 2009, slovenské vydanie 2010 vydavateľstvo Slovart)
  Novinár Jack McEvoy sa opäť stretáva s vraždiacim maniakom. Po tom, ako sa mu podarilo prežiť vraha policajtov s prezývkou Básnik, tentokrát mu bude hroziť nebezpečenstvo od vraha, ktorému dali prezývku Strašiak.
  21. Deväť drakov (originálny názov - Nine Dragons 2009, slovenské vydanie 2010 vydavateľstvo Slovart)
  Vyšetrovanie tentokrát zavedie Harryho Boscha do ďalekého Hongkongu, kde bude musieť čeliť čínskej mafii. O život pôjde aj jeho dcére. Poradí si Harry s týmto napínavým dobrodružstvom?
  22. Spiatočka (originálny názov - The Reversal 2010, slovenské vydanie 2011 vydavateľstvo Slovart)
  Príbeh Spiatočka ponúka pre advokáta Mickey Haller novú možnosť. Namiesto klasického obhajovania zločincov má teraz možnosť jedného dostať za mreže. Potrebuje na to však špičkového detektíva. A kto by na to mohol poslúžiť lepšie ako Harry Bosch? Osudy dvoch hlavných hrdinov Connellyho príbehov sa opäť stretnú.