Máš aj ty vzrušujúce leto v knihách?

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Ahoj,

ako sa máš? :) Leto nám teda začalo a s ním sa otvárajú aj otázky toho, čo budeme robiť? Ako vyzerajú tvoje plány na leto? Doma na Slovensku, či dobrodružstvo za hranicami?
Ja som sa tento rok rozhodla, že ostanem na Slovensku a aspoň objavím miesta, ktoré tu máme. A s ľadovou lávou v ruke!
Druhá fotka je úžasný tip na knihu pre deti. Volá sa Naj MESTO v pohybe, je ručne robená a má v sebe takéto obrázky, či posuvné, či vyklápacie alebo otáčavé kolieska. Nádhera, takmer som si ju nechala pre seba :)
 
Tip odo mňa
Asi ma už poznáte a viete, že každý rok v lete sa teším na nového  Dominika Dána. Minulý rok mi stačil deň pri vode s pokazeným mobilom a dala som si ho ako "jednohubku". Toto leto nás čaká Klbko zmijí. Najhoršia je zrada z vlastných radov, od pokrivených funkcionárov, ktorým vidina ľahkého zisku zatemní mozog a vymaže slušnosť a korektnosť. Tak to bolo aj v prípade dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli... 
 
A čo nové som prečítala?
Parádnu, napínavú detektívku. Prečítala som ju fakt rýchlo, je výborne napísaná, tak mi trvalo dva alebo tri večery. Za mňa je to 5 ⭐️ z 5.
Manželé odvedle je strhujúci príbeh manželskom páre, ktorý sa vybral na malý večierok k susedom, len vedľa do domu.
Doma v postieľke nechali spinkať svoje bábätko a chodili ho kontrolovať každú pol hodinku. Nič zlé sa predsa nemôže stať. No a čo sa nestalo? Dieťa zmizlo. Kto ho vzal? V dome sa objaví polícia a otvorí množstvo otázok... Nájdu riešenie?
A ako je už zvykom, mám aj nejaké tipy na novinky, ktoré by ťa v lete mohli potešiť.
P.S. Všimni si, že obálky sú všetky ladené do modrej farby :) 
Chcem si niečo dobré prečítať
 
Naše ambasádorky recenzujú...

Nadčasové myšlienky v knihe Chlapec, krtko, líška a kôň. Dominika vo svojej recenzii píše o tom, že v knihe nájdete lásku, priateľstvo, či strach.  Chlapec sa vydáva na cestu spolu s krtkom a cestou spoznajú líšku a koňa. Každá postava je iná a čitateľ si zamiluje u svoju ♥ .
"Podľa mňa je táto kniha zatiaľ najkrajšou v tomto roku a možno aj niekoľko rokov predtým. Je to ten typ knihy, ku ktorej sa budete vracať, keď budete potrebovať povzbudiť. "
Sima tentokrát siahla po knihe od slovenskej autorky, Michaely Elly Hajdukovej, Rekviem pre anjela. Príbeh zo slnečného Talianska, v dobe bytostí, ktoré sa oddávajú pôžitkom. Nechýba jed, temnota a pôvab.
"My ženy sme v podstate totálne čudné a nesmierne komplikované bytosti. Navonok vravíme, že chceme veľkú lásku, múdreho, milého, inteligentného a dobráckeho muža, na ktorého sa dá spoľahnúť, no hneď ako sa zjaví bastardo, krásny hajzel s hriešnymi očami, ktorý nás chce akurát oprieť o stenu, ideme do kolien a dočasne nám klesá IQ..."
 
Dva tipy na detské knižky,
ktoré mám overené sama na sebe :)

P.S. Áno, obe knihy som čítala ako dieťa a mám ich doma dodnes v poličke, šetrím pre svoje deti ♥ 
Aký je tvoj svet mimo kníh? Môj sa v poslednej dobe skladá zo sladkých vecí a krásneho počasia. Znovuobjavená láska je krupicová kaša :). Začala som čítať posledného Backmana, tak uvidíme, či bude taký dobrý ako je chválený. A pravidelne mám radosť z dobrých koláčov a takýchto rozkvitnutých záhrad.
 
Nezabudla som ani na seriály, nebojte sa!

Český seriál Bez vědomí som videla už dávno a teda, poviem vám, parádne to natočili. Je z roku 1989 a nechýba mu napätie akcia a poriadna dráma. Dokonca si možno niektoré časti pustíte aj dvakrát, pre lepšie ujasnenie.

Smrt nás spojí je niečo medzi drámou a komédiou zároveň. Judy a Jen sa stanú priateľkami po tragických udalostiach v ich živote. Každá z nich má však svoje tajomstvo a tie sa postupné začnú drať von...
Rok 1989. Marie pred 12 rokmi utiekla z totalitného Československa do Británie. Teraz sa ale vietor začína pomaly obracať a vo vzduchu visí zmena.
Výbušná vdova pátrajúca po vodičovi, ktorý zrazil jej manžela a ušiel, sa spriatelí s excentrickou optimistkou, ktorá tak trochu niečo skrýva.