Manuál k používaniu poličky - 2. časť pridanie knihy do poličky

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Chcem predať knižky

https://carovnapolicka.sk/knihy-na-predaj

Toto je tvoja polička predaja. Sem môžeš pridávať prečítané knižky, ktoré máš doma a chceš ich posunúť ďalej. Cez zelené tlačidlo Predať knihy nahodíš knižky.

2020-04-06_1041

Stačí začať písať názov knihy (alebo autora) do hnedého rámika a my hneď začneme vyhľadávať v našich databázach - aby sme knihu našli a rovno ti ju ponúkli aj s obálkou a ty len zapíšeš cenu a stav knihy. 

Cenu knihy si určíš ty a vždy je to cena LEN za knihu a BEZ poštovného (to si dohodneš priamo s kupujúcim neskôr). Ak si nie si istý, že akú cenu knihe dať, máme aj malú nápovedu a môžeš sa kliknutím pozrieť, koľko stojí nová kniha na Martinuse, Buxe, či Panta Rhei.

Stav knihy je tiež dôležitý, ak je ako nová, napíš si to do poznámky, kupujúci bude vopred vedieť, či ju môže kúpiť ako darček napríklad. Alebo ak je kniha popísaná, so somárskymi ušami,...

Občas sa stane, že pri knižke nie je obálka. Nemáme všetky obálky všetkých kníh, ale usilovne pracujeme na tom, aby sme ich mali čo najviac. Preto ak kniha aj obálku nemá, nič sa nedeje, neskôr možno pribudne. Kníh na predaj môžeš pridať koľko len chceš a tvoja knižnica dovolí.

 

Pridanie knihy, ktorú v databáze polička nemá

Áno, môžeš pridať aj takúto knihu a je to takmer rovnaké ako pri predaji iných kníh: https://carovnapolicka.sk/kniha/predaj. Stačí vyplniť autora, názov knihy, kategóriu aj cenu knihy. 

Moja kniha nemá obálku, prečo?

Áno, stáva sa to. Žiaľ, nie je v našich silách mať úplne všetky obrázky ku všetkým knihám. Snažíme sa, pravidelne obálky dopĺňame, rovnako ako aj knihy - či staršie tituly alebo úplné novinky. Obálky ku knihám nie je možné pridávať poličkármi.Mám záujem si kúpiť nedostupné knižky

https://carovnapolicka.sk/chcem-si-precitat

Chcem si kúpiť je polička kam si ukladáš knižky, ktoré na Čarovnej poličke ešte nie sú v ponuke. Taký tvoj malý knižný “wishlist”. My ho neustále sledujeme, a ak niekto pridá knihu, o ktorú máš záujem, okamžite ti o tom pošleme email. Nezúfaj, ak čakáte aj desiati, všetko je len o tom, kto je aký rýchly. Email o dostupnosti knihy pošleme všetkým záujemcom naraz, kúpa je už len otázka rýchlej objednávky.

2020-04-06_1044

Prišiel mi e-mail, ale kniha už nie je v ponuke, prečo?

To sa stáva vtedy, ak na jednu knihu čaká viac ľudí. E-mail posielame všetkým naraz, ak je niekto rýchlejší, knihu kúpi skôr.