Manuál k používaniu poličky - 1. časť registrácia

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Ahoj knihomoľ, rozhodol si sa, že budeš na Čarovnej poličke predávať a nakupovať knižky? No super :-). Tak, a my sme tu, aby sme ti poradili ako na to.

Registrácia a prihlásenie do Čarovnej poličky

✔️Vytvoríš si registráciu. Ako? Stačí si kliknúť na www.carovnapolicka.sk/registracia

Odporúčame sa registrovať cez Facebook konto, je to najjednoduchšie. Stačí kliknúť na “Prihlásiť sa cez sa Facebook”, stránka si spracuje tvoju žiadosť a zobrazí sa ti poďakovanie a oznam, aby si si skontroloval e-mail. Klikneš na link v e- maile “Potvrď svoju registráciu”. V tomto prípade, keď sa registruješ a následne prihlasuješ cez Facebook nepotrebuješ žiadne heslo.

Ak nechceš použiť Facebook, môžeš registráciu vytvoriť cez e-mail. Zadáš e-mail, ktorý používaš a máš k nemu prístup.

✔️Zvolíš si silné heslo (dali sme ti tam aj príklad Sonick@12). Heslo MUSÍ obsahovať veľké písmeno napr. S, špeciálny znak napr. @&# a číslicu napr. 1,2,3. Ak si nevieš rady s heslom, pomôž si vytvorením na tejto stránke.

✔️Pri registrácii JE NUTNÉ súhlasiť aj s našimi podmienkami používania a spracovaním osobných údajov - zákon nepustí, preto s tým treba súhlasiť, ak chceš mať účet u nás na Čarovnej poličke.

✔️Po vytvorení registrácie ti príde od nás email s linkom, na ktorý klikneš, aby si ju potvrdil. Po kliknutí ťa nasmerujeme naspäť k nám na Čarovnú poličku a potvrdíme, že tvoj e-mail bol overený a môžeš sa prihlásiť.

 

Prvé prihlásenie

✔️ Napíš e-mail, zadáš heslo, ktoré si určil a ideme ďalej.
✔️Po prvom (a každom) prihlasení sa ti zobrazia tvoje dve poličky. Jedna patrí k predaju https://carovnapolicka.sk/knihy-na-predaj a druhá k záujom, čo by si si chcel prečítať do budúcna https://carovnapolicka.sk/chcem-si-precitat.  Aby si sa v poličke rýchlo zorientoval, stačí si vyplniť profil. Klikni si do menu vpravo hore a vyber si “Upraviť údaje”.
✔️Odsúhlasíš Zásady spracovania osobných údajov a klikneš na zelené tlačidlo “Odoslať (to je nutné, bez toho sa nepohneme ďalej).

✔️ Úprava profilu https://carovnapolicka.sk/upravit-profil
Vyplníš si meno, priezvisko a adresu a aký spôsob platby a dopravy akceptuješ. Môžeš napísať niečo o sebe, čím sa predstavíš ďalším knihomoľom a uložíš si tieto zmeny. Polia označené hviezdičkou sú povinné.

✔️Ak však nechceš tieto údaje zdieľať s ostatnými poličkármi, samozrejme, to chápeme. Čarovnú poličku môžeš používať aj anonymne- nezobrazíme ani tvoje meno, email a telefónne číslo verejne.

 

Zabudnuté heslo

Ak zabudneš heslo, nič sa nedeje, to sa stane každému. Stačí kliknúť na https://carovnapolicka.sk/zabudnute-heslo a napísať e-mail, kam ti nové heslo pošleme.

 

Máš problém s registráciou?

✔️Neprišiel mi aktivačný e-mail

Over si, že si zadal dobrý email (v poličke máme z času na čas prípady ľudí, ktorí namiesto  @gmail.com píšu @gmail.sk. A to nie je správne). Ak sa niečo také stalo, pokojne sa zaregistruj ešte raz.
Skontroluj si e-mailovú schránku, zložku automatické a prípadne aj SPAM.

A ak to všetko zlyhá, skús mi napísať na ahoj@carovnapolicka.sk a popísať problém. Vyriešime to spolu.

 

Keď si si na poličke spravil profil, môžeš pridať knižky na predaj. A ako?