Leto a knižné novinky už klopú na dvere :)

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Ahoj,

už sa nám pomaly blíži leto, však? Ja som si otvorila knihu Manželé odvedle a v čítaní ma zastavilo až to, že som zaspala - zatiaľ v 30% knihy to vyzerá skvele a napínavo a recenzie sľubujú kopec zvratov :).
A kedže je vonku už fakt teplejšie, moje myšlienky každý deň po obede smerujú k zmrzline. V dedine, kde bývam, teda dobrú zmrzlinu nemáme, tak si vždy naložím nejakú kupovanú a mysľou som v Prahe pri tejto Rolls Bros. A je jasné, že k zmrzline patrí nejaká dobrá spomienka na knihu z minulého roka - za mňa fantastický Medvědín ❤.
 
Tip odo mňa
Dnes som si listovala nejakými knižnými novinkami a natrafila som na pokračovanie Kaviarne na konci sveta.
John pred 10 rokmi zablúdil do Kaviarne na konci sveta. V rozhovore s majiteľmi kaviarne si uvedomil hodnotu života a začal ho naplno vychutnávať. Čas si rozdelil medzi prácu a cestovanie, o ktorom roky sníval. Teraz rok pracuje a rok cestuje. Na potulkách po Havaji znovu narazil na známu kaviarničku.
A čo nové som prečítala?
Hlásim Kriedové správy (v češtine Kříďák) a naozaj všetkým odporúčam! Zopakujem aj tu svoju recenziu, ktorú som už písala na sociálne siete: "Po pár stránkach mi veru nebolo všetko jedno, a preto mi čítanie trvalo týždeň, po večeroch. Určite odporúčam všetkým, čo sa chcú trošku báť (ale zase v rozumnej miere, King to nebol, vraj. Príbeh je o kriedach, ktoré dostanú deti ako darček a pomocou nich si vytvoria tajné odkazy, ktorým rozumejú iba oni. Lenže časom ich malý kriedový panáčik dovedie k mŕtvole. A všetko sa otočí naruby. Po rokoch sa hlavná postava Eddie znovu ocitne v minulosti, lebo objaví dopis a kriedového panáčika. A aby nebolo málo, aj ďalšiu mŕtvolu.

 

 A ako vždy mám tu aj pár tipov, ak práve nevieš po akej knihe siahnuť - prípadne sú to aj inšpirácie na predobjednávky :).
Chcem si niečo dobré prečítať
 
Naše ambasádorky recenzujú...

Kniha o prvom ženskom transporte zo Slovenska je podľa Dominikinej recenzie veľmi emotívna. Téma 2. svetovej vojny nikdy neprestane byť aktuálna. Ak si chceš prečítať niečo viac emotívne, je to určite dobrá voľba.
Rozsypané kráľovstvo som čítala aj ja - je to kniha z Royalovskej série. Je v nej aj kúsok Gideonovho príbehu (a ako vidím, viaceré z nás práve nenadchol) a ďalej už pokračujeme na vlne Eastona a jeho Hartley. Ak ste čítali Royalovskú sériu, určite nevynechajte ani túto :).
 
Chcete tipy na detské knižky? Máme aj tie!
A ako to ide mimo kníh? Tak ako vždy, v dobrom počasí sa snažím hľadať miesta s krásnym výhľadom a občas si k tomu "požičiam" túto spoločníčku, miss Hailey.
 
Naša malá rubrika seriálová maniačka odporúča :)
Čo naozaj musím odporúčať je Narcos - ale originál španielska verzia. U mňa to začalo tým, že som videla film o Escobarovi a potom natrafila na seriál. A teda, bravúrne spracovanie, toto vás bude baviť (ak ste samozrejme na akčné veci).
Black Mirror je seriál na zamyslenie - ako veľmi chceme, aby nás ovládali sociálne siete a technika vôbec. A má výhodu, môžete pozerať časti nezávisle od seba - nenadväzujú, každá si nesie iný príbeh.
 
Skutočný príbeh kokaínového kráľa Pabla Escobara - a aj o tom, ako fungujú drogové kartely.
Seriál z budúcnosti, ktorý nastavuje zrkadlo spoločnosti, ako nás môžu ovplyniť sociálne siete a technika.