Knižná zbierka na dobrú vec

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Milí naši knihomoli, ako určite viete, vyhlásili sme celý rok knižným, nezaháľame a pokračujeme ďalej, a teda za každú pridanú knižku do Čarovnej poličky darujeme 1 cent (z vlastného vrecka).

Dumali sme nad tým, akú organizáciu si vybrať, až sme sa zhodli v tíme na tom, že jedna z hlavných myšlienok poličky je predsa podpora čítania a vzdelávania. A ako všetci veľmi dobre vieme, naozaj nie každý na svete má tieto možnosti....

Vybrali sme si preto nadáciu Integra a v spolupráci s nimi dievčatko Lanis z Kene, ktoré má 7 rokov a chodí do školy v centre TAPA.Lanis budeme mesačne prispievať na školné, aby sa mohla učiť a vzdelávať. Každá pridaná knižka pre ňu znamená 1 cent.

Mnohí z vás si možno povedia, že prečo chceme prispievať tak ďaleko a nikdy sa nedozvieme, či Lanis od nás niečo vôbec dostala.

Jasné, to sú veci, ktoré napadnú každého. Nadácia Integra to zariadila tak, že niekoľkokrát ročne si s Lanis pošleme list (po anglicky).

Osobne poznáme niekoľko ľudí, ktorí sa rozhodli sponzorovať takéto detičky a dokonca sa za nimi boli aj pozrieť :). Tak, prečo neurobiť dobrú vec, však?

A hlavne, dobrú vec robíte vy! Každá pridaná knižka znamená jeden cent, ktorý prispejeme Lanis ♥