Knihy, z ktorých srší láska, zamilujte sa aj vy

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Láska je hybnou silou celého sveta. O tomto silnom cite vzniká väčšina piesní, básní, filmov, kníh. Láska hory prenáša a vynáša nás do nebies. Ponúkame vám tie najkrajšie romantické príbehy, ktoré sa zapísali do našich sŕdc a pamätí. 

Keď čítame riadky romantických kníh, predstavujeme si, že sme aj my aktérmi takej silnej lásky, o ktorej každý sníva. Hltáme zamilované riadky a predstavujeme si silu obrovskej lásky. Vybrali sme pre vás špeciálne zaľúbené knihy, ktoré pútajú svoju pozornosť romantickým príbehom.

Peter a Lucia z prostredia Paríža od spisovateľa Romain Rollanda je veľmi dramatickým príbehom mladých dvoch ľudí, Petra a Lucie, ktorí aj počas vojny dokázali svoju lásku chrániť pred všetkým. Momentálne je zaradená do kníh povinného čítania. Ich láska bola veľmi silná, avšak koniec knihy je veľmi smutný a sentimentálny. Kniha opisuje jemné umelecké srdce ženy, vojnu a krutú realitu lásky na vojnovom pozadí, ktorá nenechá ani jedno oko suché.

5 jazykov lásky od profesora Garyho Chapmana nie je beletriou, je to kniha, ktorá hovorí o každom z nás, koľko jazykov lásky máme a detailne ich popisuje. Niekedy sú naším jazykom lásky pekné slová, inokedy sú to fyzické dotyky, darčeky, pozornosť, alebo starostlivosť od nášho partnera. Pri poznaní týchto jazykov vieme lepšie chápať našu milovanú polovičku, čo od nás očakáva a tomu sa následne prispôsobiť.  Na základe toho bude vzťah harmonickejší a krajší. Využívajú ju aj pároví terapeuti pri terapiách a manželských poradniach. Kniha je svetovým bestsellerom.

Na vine sú hviezdy je skvelým romantickým príbehom, ktorý bol aj sfilmovaný. Príbeh mladej Hazel, ktorá prekonala rakovinu a musí užívať ťažké lieky na to, aby sa jej nevrátila späť. V skupine mladých onkologických pacientov náhodou stretne mladého chlapca Augusta, ktorý sa zdá, že porazil rakovinu a je na tom už zdravotne dobre. Láska ich zasiahne v tú najneočakávanejšiu chvíľu. Príbeh sa veľmi dramaticky zvrtne a zamotá. Kniha rozpráva veľmi dojímavý príbeh o tom, že veľká láska všetko prekoná a zvíťazí aj nad smrťou, aj keď len morálne.  Autorom slávneho bestselleru je John Green.

 Vtáky v tŕní je príbeh o obrovskej, avšak neuskutočniteľnej láske medzi mladým nevinným dievčaťom, Meggi a kňazom. V knihe vidieť  boj kňaza  s láskou a povinnosťou, na ceste, ktorú si sám vybral. Sága bola aj sfilmovaná. Ako sa kňaz rozhodne, opustí svoje povolenie a začne žiť s krásnou ženou, ktorú aj on potajme miluje, alebo sa nevzdá svojho kňazského poslania? Autorom zaujímavej knihy je Colleen McCullough.

Predtým ako som ťa spoznala od Jojo Moyes je skutočne  láskyplný príbeh o tom, že hoci sme niekedy invalidní a pripútaný na vozík, tak môžeme mať lásku na dosah. Mladé dievča sa zaľúbi do bohatého invalidného chlapca pripútaného na vozíček. Podarí sa im prekonať túto veľkú prekážku? Príbeh bol aj sfilmovaný. Kniha sa stala svetovým bestsellerom, lebo bolo predaných milióny výtlačkov.

Prežite lásku spolu s hlavnými hrdinami kníh a inšpirujte sa.