Rozhovor s "knihovým dievčaťom"

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Knihové dievča (Soňa Vašková) je jedna z prvých instagram-blogeriek, s ktorými sme predstavovali Čarovnú poličku na internete. Dokonalé fotky na instagrame, perfektný prehľad v knihách a úprimné recenzie na blogu.

Použi tri slová na P, ktorými sa nám predstavíš :)
Priateľská, podpichovačná a rozhodne poplašená

Akú najlepšiu knihu si zatiaľ tento rok čítala?
S hanbou sa musím priznať, že tento rok som toho veľmi veľa neprečítala. Ale jedna kniha sa mi zapísala hlboko do srdiečka a tou knihou je biografia o Coco Chanel , ktorú mi daroval priateľ.

Ktorá kniha ťa nejako výrazne ovplyvnila?
Osobne si myslím, že každá kniha ma svojim spôsobom ovplyvnila. Buď v tom negatívnom alebo pozitívnom, a práve vďaka knihám som si utvorila názory na mnoho vecí.


Rada sa pýtam na Harryho Pottera, keby si mohla byť jednou z postáv, ktorou?
Fúha, priznám sa, že som nikdy nebola veľký fanúšikom Harryho Pottera, aj keď u mňa doma to fičalo. Ale ak by som si mala vybrať, tak by to bola Hermionou pre jej múdrosť a dôvtip, ktorý som ja na nej vždy obdivovala.

Máš nejaký odhad, koľko kníh si cca prečítala za celý život?
Knihy som začala čítať ešte pred nástupom do školy a počas školy sa mojimi kamošmi stali encyklopédie a mytológie, beletriu ako takú som začala čítať neskôr, ale so všetkou skromnosťou by som povedala, že doteraz som prečítala cca 80+ kníh.

Podľa čoho si vyberáš spolupráce s vydavateľstvami, či kníhkupectvami? Rozhodne podľa toho, či knihy, ktoré vydávajú sa mi páčia.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase mimo blogu, instagramu? Učeniu. (smiech.) Rada si zisťujem informácie, cez prázdniny som sa snažila učiť po francúzsky, latinsky… No a tiež sa venujem svojmu priateľovi, ktorého som tiež naučila čítať. :D

Ten písací stôl, čo používaš ako rekvizitu, písala si na ňom niekedy niečo? :) (nejaké skryté spisovateľské úmysly ;) ) Samozrejme . :D Už odmalička som chcela byť svetoznámým spisovateľom, napísala som niekoľko napodobenín románov. :D Ale písanie pre mňa znamená čosi viac - spolu s čítaním to funguje ako ventil.
A keby ten písací stroj nebol veľmi hlučný, písala by som na ňom od rána do rána. :D


A dôkaz namiesto sľubov, ukážka dokonale zladeného Instagramu :)