Finálových 11 kníh Michaela Connellyho

Pre Čarovnú poličku napísal Peter Balko z kníhkupectva Auraknihy.sk

Teda, ani sme sa nenazdali a máme tu posledný diel Connellyho kníh, tak šup poďme spolu na poslednú, finálovú 11stku.

P.S. Tá posledná, Temný plameň je už v predaji :). Ďakujem za parádne rozdelenie a celý popis kníh Peťovi Balkovi, veľmi si to vážime, že prispel svojím obsahom do poličky.

 

 1. Piaty svedok (originálny názov - The Fifth Witness 2011, slovenské vydanie 2012 vydavateľstvo Slovart)
  Kniha Piaty svedok od autora Michael Connelly má pre advokáta Mickey Haller zaujímavý prípad. Podarí sa mu dokázať nevinu svojej klientky aj napriek tomu, že do prípadu sa začne miešať skutočná mafia?
  24. Kvapka (originálny názov - The Drop 2011, slovenské vydanie 2012 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch musí opäť riešiť viac prípadov naraz, nevyhne sa ani politickým intrigám. Intuícia Boscha ani teraz nesklame, za oboma prípadmi sa skrýva kopec špiny a nečakaných zápletiek.
  25. Prípad s čiernou skrinkou (originálny názov - The Black Box 2012, slovenské vydanie 2013 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch sa po rokoch vracia k starému odloženému prípadu a verí, že ako v každom prípade aj v tomto bude nejaká čierna skrinka, od ktorej sa odrazí.
  26. Bohovia viny (originálny názov - The Gods Of Guilt 2013, slovenské vydanie 2014 vydavateľstvo Slovart)
  V románe Bohovia viny advokát Mickey Haller opäť rozohrá smrteľne nebezpečnú partiu. Poškuľuje po poste okresného prokurátora, ale kariérny rozlet mu skomplikuje jeho nový prípad.
  27. Izba v plameňoch (originálny názov - The Burning Room 2014, slovenské vydanie 2015 vydavateľstvo Slovart)
  Na stôl sa Harry Boschovi opäť dostáva starý prípad, v ktorom sa objavia nové skutočnosti. Harry opäť nadobúda podozrenie, že za celým prípadom je opäť nebezpečné spojenie peňazí a politiky. Okrem toho dostane v práci aj novú partnerku a tá vo svojom voľnom čase pracuje na prípade požiaru, pri ktorom zahynulo viacero ľudí a ona sama vyviazla len zázrakom.
  28. Druhá strana (originálny názov - The Crossing 2015, slovenské vydanie 2016 vydavateľstvo Slovart)
  Mickey Haller má prípad klienta, ktorý je obvinený z vraždy, ale je presvedčený o jeho nevine. Na svoju stranu potrebuje presvedčiť aj Harryho. Detektív Harry má ťažkú dilemu - prejde na druhú stranu k obhajobe a pridá sa k ľuďom, proti ktorým celý život tvrdo bojoval?
  29. Krutá rozlúčka (originálny názov - The Wrong Side Of Goodbye 2016, slovenské vydanie 2017 vydavateľstvo Slovart)
  Krutá rozlúčka je strhujúci príbeh o boji proti mocným sveta. Harry po odchode z polície z Los Angeles pracuje na malej mestskej policajnej stanici. Zločin však nikdy nespí a tak ani tu sa nemôže na nedostatok práce sťažovať. Podarí sa mu nájsť nezvestného syna multimiliardára a dolapiť zákerného devianta, ktorý obťažuje hispánske ženy?
  30. Nočná zmena (originálny názov - The Late Show 2017, slovenské vydanie 2017 vydavateľstvo Slovart)
  V knihe Nočná zmena dochádza k zmene hlavnej postavy a takmer po desiatich rokoch Michael Connelly prekvapuje novou hlavnou hrdinkou. Je ňou detektívka Renée Ballardova, ktorú degradujú z prestížneho oddelenia vrážd do nočnej zmeny na miesto, kde končia tí najhorší policajti. Renée sa však nevzdáva a na vlastnú päsť sa pustí do vyšetrovania dvoch prípadov, ktoré ju nenechajú spávať. Ani sama netuší, ako ju tieto prípady pohltia a do akého nebezpečenstva sa dostala.
  connelly-1
  31. Dve tváre pravdy (originálny názov - Two Kinds Of Truth 2017, slovenské vydanie 2018 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch stále pracuje v San Fernande. Nový prípad ho zavedie na stopu novej zákernej drogy a skupiny, ktorá túto drogu pašuje a predáva. Popri tom však musí riešiť ďalší prípad, kde kvôli zmene vyšetrovacich postupov musí opäť usvedčiť sériového násilníka a vraha.
  32. Tichá noc (originálny názov - Dark Sacred Night 2018, slovenské vydanie 2019 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch vyšetruje vraždu dievčaťa, ktoré mu kedysi zachránila život. Spojí sa s kolegyňou Renée Ballardovou z nočnej zmeny a spoločne prezerajú staré výsluchy, aby objasnili smrť dievčaťa. Ako je to u neho zvykom, aj tentokrát má rozpracovaný ešte ďalší prípad. Ten sa týha hispánskej mafie. Ako dopadne spolupráca tejto novej dvojice Harry a Renée?
  33. Temný plameň (originálny názov - The Night Fire 2020, slovenské vydanie 2020 vydavateľstvo Slovart)
  Harry Bosch a detektívka LAPD Renée Ballardová opäť spoločne vyšetrujú jeden prípad, a to srdcovú záležitosť Boschovho bývalého policajného mentora, muža, vďaka ktorému sa Harry stal detektívom.