Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Darčeky na Vianoce – kniha

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Dlho rozmýšľate nad tým, ako potešiť svojich blízkych na Vianoce ? Pod stromčekom si nachádzame veľakrát nechcené darčeky, a preto už od  novembra  je vhodné zháňať darčeky pre našich blízkych, aby sme ich potešili. Aj vy máte hlavybôľ zo zháňania darčekov ako každý rok? Máme pre vás super tipy na darčeky pod vianočný stromček.

Najlepší darček pod stromčekom, ktorý si môžete nájsť je jednoznačne dobrá kniha. Ako sa ale trafiť do vkusu? Máte viac možností. Môžete kúpiť poukážky v kníhkupectve a dať blízkemu v obálke  voucher pod stromček, alebo môžete zobrať vášho blízkeho do obchodu, nech si vyberie sám. Avšak ak chcete vytvoriť skutočné prekvapenie, môžete sa inšpirovať našimi tipmi.

Na Vianoce sa hodia hlboké dojemné a emotívne príbehy, ktoré potešia dušu človeka. Pozrime sa spoločne na naše vianočné tipy.

Nič nepokazíte so staršou autentickou a emotívnou drámou  Sedem rokov v Tibete od Heinricha Harera, ktorý popisuje autenticky svoj  vlastný život. Rakúšan mal doma skvelú manželku, ale aj napriek tomu sa rozhodol uskutočniť s kamarátmi horolezeckú výpravu na najvyššiu horu sveta, kde však zostal v zajatí, pretože začala vojna v Tibete. Ostal tam dlhých sedem rokov, bez toho, aby videl svoje novonarodené dieťa, ktoré sa narodilo, keď odišiel.  Kniha bola aj sfilmovaná do napínavého príbehu so šarmantným Bradom Pittom. Zaručene vám pri čítaní knihy vypadne veľa sĺz. Kniha ponúka dojímavý, hlboký a vzrušujúci príbeh.

Užite si najkrajšie Vianoce s klasikou od Jany Austenovej, Pýcha a predusdok, ktorá bola tiež sfilmovaná. Zaručená viktoriánska klasika je neopakovateľne výborná. Dievčatá Bennetové  chce ich matka dobre vydať, aby si zabezpečila dobré meno. Intrigy, láska, pýcha a zbytočné predsudky, nájdete v tomto titule a aj  omnoho viac.  Začítajte sa do  rozporuplného vzťahu mladej Elizabeth a podivného pána Darcyho. Začítajte sa s nami do klasiky práve na Vianoce.

 Príbeh 3096 dní od Nataschy Kampusch vás dojme k slzám, a to zaručene. Malinké rakúske dievčatko jedného dňa unesie úchylný starší muž, ktorý ju zamkne u seba v pivnici. Dievča dospieva zatvorené v pivnici neuveriteľných 3096 dní. Až raz sa jej podarí utiecť od svojho mučiteľa. Natascha  však trpí Štokholmským syndrómom, z ktorého sa vymaniť je naozaj veľmi ťažké. Príbeh Nataschi dojal k slzám väčšinu ľudí, ktorý sa začítali do tejto fascinujúcej knihy. Skutočne výborná autentická kniha, ktoré vaše srdcia nenechá chladnými práve na Vianoce. Pri čítaní si uvedomíme skutočnú hodnotu rodiny.

Ži tu a teraz od Helen Exley je naozaj skvelá a hodnotná kniha, ktorá obsahuje 365 hlbokých myšlienok na vnímavejší život na celý nasledujúci rok. Stále sa zamýšľame, čo bolo, ľutujeme minulosť, a stále sa obávame budúcnosti, čo nám prinesie. Ale, žijeme tu a teraz ? Vieme si vychutnať prítomný okamih naplno? Kniha ponúka návod, ako sa zbaviť negatívnych emócii, myšlienok, stresu a ako získať vytúžený pokoj.

Navždy v decembri  od Emily Stone  je skvelý knižný titul o tom, ako je možné zamilovať sa na Vianoce. Dvaja osamelí mladí ľudia spolu strávia Vianoce, aby neboli sami. Jossie a Maxx sa  zamilujú do seba, ale zrazu ju po Vianociach len tak Maxx opustí bez vysvetlenia. Osud ich však cesty opätovne spojí. Dokáže mu Jossie odpustiť, že ju bez slova opustil ? Prečo to Maxx spravil?

Oddychovka na Vianoce ? Prečo nie? K praskajúcemu kozubu a poháru teplého vínka neodmysliteľne patrí aj dobrá oddychová knižka na zrelaxovanie. Takou je napríklad Cukráreň v Paríži od Julii Caplinovej.  Príbeh lásky mladej a peknej Niny a šéfkuchára Sebastiána v srdci Francúzska si získa nejedného čitateľa.  Príbeh o neopätovanej láske vás nenechá chladnými a na Vianoce v mraze rozdúcha plamienok lásky.

 

Najkrajšie  knihy pre deti

Pre naše ratolesti máme tiež nápady na skvelé novinky, ktoré ich určite potešia a radi sa do nich začítajú.

Atlas vesmíru pre deti, Jiří Dušek, Ján Píšťala

Vaše ratolesti si môžu pozrieť vesmír pomocou prekrásne ilustrovaného nového atlasu od J. Dušeka a J. Píštaly. Prehľadne a krásne spracovaný vesmírny atlas je vhodný pre školákov na prvom stupni. Ak má vaša ratolesť rada vesmír a všetky detaily ohľadom planét, môžete mu kúpiť práve tento atlas, určite sa poteší. Malý nezbedník sa poprechádza po slnečnej sústave, navštívi rôzne zákutia našej galaxie, planéty a Mesiac. Objav s touto knižkou celý vesmír naraz na pár stranách hodnotného atlasu.

Marta Ambrozová - Staroslovanské rozprávky

Má vaše dieťa rado rozprávky? Ak je Vaša odpoveď kladná, výborne ! Prečítajte mu tie najkrajšie staroslovanské rozprávky z pera šikovnej autorky M. Abrozovej, ktorá vytvorila skutočne cenné dielo. Deti budú milovať tieto zaujímavé rozprávky. Úžasná beletria pre malinké deti, ktoré už dokážu vnímať dej rozprávok. Na spomínanom titule je úžasné to, že tieto rozprávky sú ešte aj z našej slovanskej kultúry. Kniha ponúka rozprávky starých Slovanov. Zoznámte sa so staroslovanskými bohmi, vílami, bohom blesku a hromu v našom staroslovanskom prostredí.

Kamarátske katastrofy Lottie Brooksovej – Katie Kirby

Deti radi čítajú príbehy o kamarátoch a kamarátkach. Ako prvé začínajú naše ratolesti spoznávať kamarátske lásky, vzťahy a až neskôr lásku. Prvý vzťah je kamarátstvo, ktorý vidia všade okolo seba, v škôlke, škole na ihrisku či pieskovisku. Neskôr riešia prvé lásky a sklamania.  Lottie rieši všetko, čo každé dievča v jej veku, kamarátske šarvátky a naťahovania,  problémy a pubertálne hádky s rodičmi, prvé lásky a sklamania. Spoznávajte spolu s ňou zákutia kamarátskych katastrof.

Posledný medveď od Hannah Gold si získal srdcia  malých a dokonca aj veľkých čitateľov na celom svete. Malé dievča April zachráni posledného medveďa na Arktíde, kde jej otec robí vedecký výskum. Nájde ho vyhladovaného, utrápeného, a preto ho chce stoj čo stoj zachrániť. Vznikne tak skutočne silné puto a dojímavé priateľstvo medzi malou April a medveďom. Dojímavý a poučný príbeh poukazuje na lásku k prírode a k zvieratám. Je oslavou priateľstva medzi ľuďmi a zvieratami.

Blíži sa zima a  tiež čas Adventu. Veľmi pekná a zaujímavá knižka, ktorú môžete v tomto čase venovať svojmu dieťaťu je  Tajomná víla. Ponúka Adventný kalendár pre deti s hrou. Útla knižka ponúka  24 napínavých úloh pre deti na zapečatených stranách.  Kristin Luckerová a Heidi Forsterová sú autorkami tohto interaktívneho  titulu, resp. hry, ktorú si vaše dieťa zaručene obľúbi.

Zuzana Pospíšilová - Strašidelný dom

Táto kniha patrí medzi najlepšie knihy za rok 2022. Mysteriózny príbeh štyroch kamarátov, ktorí raz  započujú v jednom opustenom dome čudné až strašidelné zvuky. Začnú si myslieť, že v dome žije strašidlo.  Vydajú sa na prieskum domu aj so strýkom Dávidom. Vydajte sa spoločne s nimi a preskúmajte strašidelný dom. Koho tam štyria kamaráti a strýc Dávid nájdu ? Kto   je záhadné strašidlo v opustenom dome ?

Veľký obrázkový slovník slovensko - anglicko- nemecký

Naučte svoje dieťa od útleho detstva základné a najpodstatnejšie slovíčka v dvoch najdôležitejších jazykoch :  anglický aj nemecký jazyk. Veľký slovník je vhodný aj pre najmenších. Obrázkový slovník patrí medzi edukatívne a najobľúbenejšie publikácie pre deti. Naučte svoje deti najzákladnejšie slovíčka v dvoch svetových jazykoch.