Čo my v tej poličke vlastne robíme

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Toto je tichá nevyslovená otázka viacerých z vás :-). Čo tam vlastne robíte? A môžem vám pomôcť? A prečo knižka nemá obálku? A kto je ten šéf?
Tak, poďme spolu do zákulisia poličky.

Najviac poznáte asi mňa, Elišku. Ja som taká malá dušička poličky, keď máte problém, píšeme si a riešime to (verím, že 99% otázok a problémov som vyriešila a ste spokojní), keď čítate náš Facebook, či Instagram, to všetko robím ja… no a keď klikáte na články na blogu, aj tie (väčšinou) píšem ja. A občas (áno, dosť často) ma vidíte na fotkách poličky s knižkou v ruke. Knihomoľka som odmalička. Aktuálne čítam Príbeh čarodejnice a chodím spať s upírmi.

galaxy s81

IT GURU Petrík

Ale najväčší pomocník je náš Peťo, aj keď o tom, ani neviete. Ale to, že hľadáte knižky, robíte objednávky, tak to môžete vďaka Peťovi. On sa stará o to, aby bola polička online. Aby ste mohli poľahky predávať a nakupovať knižky, a aby mali tie knižky obálky (a veľa kníh aj obálky má, len tu doplním, treba pozerať a nie pridávať knižky nanovo- také potom nemajú obálky :/ ). Keď vymyslíme novú vec na poličke, Peťo trávi čas nad tým, že sa zamýšľa, ako to čo najlepšie urobiť. Ako to takto píšem vyznieva to smiešne ľahko, taká klikačka, že veď tak “dačo” urobí, ale verte mi, je to drina. Ale náš Peťo je fakt šikovný. A aktuálne číta Jaskynného muža od Horsta.

Ľuboš

Jeho poznáte asi najmenej a pritom je najdôležitejší. Takto vám poviem, bez neho by nebola polička :). On prišiel s nápadom, a ja to mám dodnes v pamäti, ako sme b jedno horúce leto riešili, či by som bola ochotná predať nejaké knižky. Najskôr som nevedela, čo má za lubom… a popravde na bazár som si nikdy veci nedávala… Ale viete, polička je dačo iné… A väčšina super nápadov, ktoré v poličke sú, je z jeho hlavy. Či už to, že budeme podporovať malú Lanis z Kene alebo to, že knižky nie sú len na predaj, ale máme poličku aj tých, ktoré si chceme kúpiť.
Ľuboš je fakt originál knihomoľ, pravidelne číta, myslím že naposledy si chválil knižku “Ako som vozil Nórov”. Ak teda nepočítam knihy o vzdelávaní a IT :)

A niekedy nám príde aj správa, že nám chcete pomôcť. Pomoc sa vždy hodí - nám ideálne v zdieľaní myšlienky našej poličky. Aby o nás vedelo ešte viac knihoľov. Aktuálne je nás viac ako 13 tisíc, ale verím, že knihomoľov je na Slovensku ešte viac. Prípadne môžete napísať recenziu o knižke my ju radi zverejníme.

P.S. Kto má ďalšie otázky, šup sem s nimi, zodpovieme, nech trošku viac viete, ako to u nás vyzerá a funguje. A kto nás uhádne podľa ponožiek? :-)

P.S. 2 Knižky v poličkách naozaj fyzicky nemáme. Občas príde prosba, aby sme vzali staré knižky a my ich naozaj radi vezmeme - ale len virtuálne, na poličku.