Čo to znamená, že pracujem v Čarovnej poličke

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Za posledný týždeň mi táto otázka bola položená niekoľkokrát s tým, že táto práca musí byť super. A je. Ale vyzerá inak, ako by ste si možno mysleli. 

Na začiatok chcem povedať jedno dôležité, Čarovná polička je neziskový projekt. A musím tiež jedným dychom dodať, že je to moja veľká srdcovka (keďže moja práca nie je iba polička). Zžili sme sa spolu tým, že ja sama som knihomoľka úplne odmalička. Čarovnej poličke venujem toľko času, koľko sa len dá. A naozaj dúfam, že to poznať.


Ráno si dám kávu a ideme na to. Nie, nejdem preukladať knihy, a vybaviť objednávky, lebo knižky v poličke máme len virtuálne, cez vás, knihomoľov. Ja sa to snažím riadiť. To som dôležitá, čo? :)

Odpovedám na e-maily. 
Na všetky, čo k nám prídu. Chodí toho veľa, najrôznejšie otázky (ako fungujeme, či máme tú a tú knihu), či prosby alebo zatúlané e-maily z objednávok. Čítam si vaše nápady a názory, kritiku a pochvalu. A naozaj v 99% sa snažím odpovedať na všetko. To jedno percento je odchýlka, aj mne môže pri tom množstve niečo ujsť.

podpis

Tvorím naše sociálne siete
Všetko, čo na sociálnych sieťach (Facebook a Instagram) vidíte, som napísala ja. Nemyslím tým každý článok, ale popisky, komentáre, odpovede na správy a všetko čo je pod menom poličky. A verte či nie, každý jeden komentár si prečítam a ak nemám kapacity na odpoveď, aspoň ho lajknem. Snažím sa dávať čo najviac spätnej väzby, často iniciujem celé diskusie, lebo ma zaujímajú vaše tipy na knihy (a že som ich už na vaše odporúčania čítala veľa). Vytváram súťaže, čo v praxi znamená, že goolim a uvažujem, o čom by som to mohla spraviť, čo by som mohla dať ako cenu, vŕtam sa vo všetkom možnom a nakoniec z toho dačo vymyslím :).

Píšem blogy
Toto nerobím úplne pravidelne, ale ako tak sa snažím hádzať recenzie na knižky, ktoré som prečítala, prípadne rôzne knižné zamyslenia, či blog ako tento. A keď je na to priestor, pridám aj obálku knižke, ktorá ju nemá :) - viem máme ich dosť a snažíme sa ten počet znižovať postupne.

Robím marketing 
Keď uvidíte nejakú reklamu na poličku, väčšinou v tom mám prsty ja. :) Robím to preto, aby nás bolo viac. Táto knižná komunita, ktorú sa podarilo vybudovať je neuveriteľná. Ste ľudmi, na ktorých sa môžem spoľahnúť, ak potrebujem radu, tipy alebo zaujímavosti z knižného sveta. Vymyslíte aj básničky o poličke (tie boli vážne super). A ja som si medzi vami našla dokonca niekoľko kamarátok.
A ešte k veci, aktuálne som si cez víkend konečne prešla všetky dotazníky ambasadoriek a vybrala. Nebude jedna, bude ich viac. Ale, všetko pekne postupne, však vám tu všetko vyklebetím :).

A aby to nevyznelo, že celú poličku dirigujem len ja, nie je to tak. Ja som “tá, ktorú vidieť”. A potom tu máme Peťa, ktorý stojí za tým, že poličke je online. A funguje.
A Ľuboša, ktorý celé toto spískal :)