Čítanie na dlhé jesenné večery

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Nie je lepšej aktivity ako cez dlhé upršané večery sa posadiť  do kresla pred kozubom a začítať sa do skutočne výbornej knihy. Takej knihy, ktorú budete musieť okamžite dočítať aj keby sa dialo  čokoľvek.  Ponúkame vám zoznam kníh, s ktorými sa určite počas jesenných večerov nebudete nudiť. Spríjemnite si jesenné večery s našimi knihami.

 

Jana Pronská  - známa slovenská autorka je naozaj stálicou na slovenskom trhu. Získala si srdcia nejednej čitateľky nielen na Slovensku, ale aj za hranicami našej krajiny. Talentovaná spisovateľka píše príbehy s vycibreným vkusom z obdobia stredoveku. Začítajte sa do jej príbehu Princezná z Izmiru, ktorý si získal už nejedného čitateľa. Historické romance nikdy nezapadnú prachom a vždy si nájdu svojich fanúšikov spomedzi čitateľov. Kráľovná historických romancí, Jana Pronská, si dokáže udržať svojich čitateľov  už celé roky, pretože tvorí skutočne kvalitné kúsky. Princezná z Izmiru je jedným z nich. 

 

Túžite po klasickom historickom bestselleri, ktorý sa hodí na jesenné večery? Máme pre vás dojímavý zamilovaný  trhák,  Tetovač z Auschwitzu, z pera nadanej autorky Heather Morris.  Počas druhej svetovej vojny boli mnohé rodiny násilne oddelené v koncentračnom tábore. Čo sa však stane, keď zaľúbenci prežijú hrôzy koncentračného tábora Auschwitz  - Birkenau a stretnú sa po niekoľkých rokoch? Dojímavý príbeh skutočnej lásky, ktorá vženie slzy do očí.  Gita a Lale sa stretli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, ale predsa sa do seba bezhlavo zaľúbili, najmä teda Lale do Gity, ktorú sa rozhodol nájsť po prežitých hrôzach v tábore smrti.

 

Ani váš sexuálny život nie je taký po akom by ste túžili? Veľmi zaujímavá  kniha Klub rozkoše od June Pla je najnovším francúzskym bestsellerom v oblasti sexu a intimity. Kniha zasvätí aj začiatočníkov aj pokročilejších do tajov milovania s rôznymi tipmi, ako potešiť partnera či partnerku v sexuálnej oblasti. Hodí sa do každej spálne. Určite by ste ju nemali preskočiť, pretože ponúka naozaj skutočne hodnotné rady v sexuálnej oblasti. Ponúka kvalitného sprievodcu vo svete sexu.

 

Chcete, aby vám pri čítaní skutočne behali po tele zimomriavky ? Potom, je kniha Za zatvorenými dverami, pre vás to pravé orechové! Autorka B. A. Paris vykreslila skutočne dokonalé psychické týranie vo vzťahu manželov Jacka a Grace. Grace je šarmantná a milá manželka v domácnosti, Jack je zase výborne vyzerajúci bohatý muž. Zlatá klietka. Jeden od druhého sa nikdy ani nepohnú, to je láska. Čo sa však odohráva za zatvorenými dverami nevie nikto, iba oni dvaja. Naozaj je v ich vzťahu všetko také ružové ako sa na prvý pohľad zdá? Kniha predstavuje hlboký náhľad a ponor do domáceho násilia.

Túžite po skutočnej dráme ? Máme pre vás skutočný príbeh plný bolesti  v boji o dcérku Nadiu. Z lásky k Nadii z pera talentovanej Sarah Tayolorovej bola napísaná majstrovsky ubolenou dušou jednej matky, ktorá musela bojovať s manželom Fauzím o dcérku Nadiju, ktorý ju uniesol do rodnej Lýbie. Kniha opisuje stret dvoch  rôznych kultúr. Nešťastné manželstvo hlavnej hrdinky a Fauzího, ktoré vyústi do rozvodu,  vedie k tomu, že  manžel unesie jedného dňa dcérku do Líbye. Matka začne po malej dcérke neúnavne pátrať. Podarí sa jej stretnúť s dcérkou a vziať si ju späť ?

Čo poviete na ďaleký Afganistan?

Milenci - Rómeo a Júlia z Afganistanu  od autora Rod Nordland poskytuje príbeh plný hlbokých myšlienok a najmä lásky. Príbeh sa odohráva v Afganistane, kde je nemožné, aby sa potajme stretávali mladí zaľúbenci, inak odvisnú na šibenici. A ak neodvisnú hneď, muža iba zbijú niekoľkými ranami na námestí, ale čo žena ? Aké riziko hrozí dvom mladým zaľúbencom, ktorí sa potajme stretávajú v Afganistane a vyznávajú si lásku? Kto im pomôže, keď sa ich pomer prevalí? Utečú za hranice krajiny, alebo budú čeliť  hrozbe smrti? Kniha tiež odzrkadľuje reálne postavenie žien v Afganistane.

 

Blanka Lipinská má na svojom konte úchvatný bestseller 365 dní, ktorý bol dokonca aj sfilmovaný. Erotický román z prostredia sicílskej mafie vás úplne pohltí. Lauru unesie  taliansky boss sicílskej mafie Massimo a prinúti ju zostať s ním celých 365 dní, pretože sa do nej zamiloval a chce, aby sa aj ona doňho zamilovala. Laura má iba 365 dní na to, aby sa zamilovala. Massima nesmie opustiť, musí zostať s ním a musí sa zamilovať doňho.  Laura je poriadne tvrdohlavá, ale jeho čaru nedokáže odolať. Poľská autorka napísala k dielu aj ďalšie voľné pokračovania Ten deň a Ďalších 365 dní.