Aké knihy budeme kupovať tento rok na Vianoce?

Pre Čarovnú poličku napísala Eliška Holienčiková

Už sa nám to blíži, poličkári, však? Vianoce, veľký nákupný sviatok. Ako viete, posielali sme vám všetkým náš dotazník, kde sme zisťovali čo budete kupovať a kde :) A hrdo vám môžem oznámiť, že som prešla všetkých viac ako 3400 odpovedí a dotazník vyhodnotila :)

Na našu otázku, koľko sa chystáte minúť na vianočné knižné darčeky ste nám viac ako polovica označili sumu do 40 eur.Pri nákupoch je vždy dôležitá aj cena (nenadarmo máme tu Čarovnú poličku s lepšími cenami, však :) ). Chceli sme vedieť, či darujete len nové knihy alebo pokojne aj prečítané. Viac ako polovica (53%) z vás pokojne daruje aj prečítanú knihu z knižného bazáru a zvyšok si potrpí stritkne na nové knihy pod stromček.

 

Ďalšia z našich otázok smerovala na miesto, kam sa chystáte knihy nekupovať. Samozrejme, že to ide aj pohodlne z domu a výsledok bol v tomto duchu. 70% percent vás knižky objedná, v tesnom závese sa však vyberiete aj do kníhkupectva (65%) a na poličke sa chystá nakupovať polovica z vás, opýtaných.

 

A aké knihy sa budú tento rok pod stromčekom rozbaľovať?

Na plnej čiare víťazí beletria, detektívky a detské knihy. Napríklad autori Dominik Dán, Stephen King, alebo Táňa Vasilková - Keleová, Jozef Karika, či Michelle Obamová. Knihy, ktoré budú tento rok najviac kupované sú Harry Potter, séria After, príbeh veľryby Gerdy, Mengeleho dievča.P.S. A to viete, do Vianoc už neostáva veľa času, preto sa inšpirujte knižnými tipmi a začnite plánovať knižné darčeky už teraz.