7 horúcich tipov na letné čítanie

Pre Čarovnú poličku napísala Natalia Bosakova

Dlho očakávané leto je už za rohom. Prežite horúce dni s dobrou knihou v ruke. Pripravili sme pre vás zopár skvelých tipov na prečítanie nielen na  zasmiatie, ale aj na zamyslenie. Prežite toto leto so skvelými príbehmi a načerpajte novú energiu.

Cestopis Okolo sveta  1 ( alebo 2, 3 ) od známeho cestovateľa Martina Navrátila vás určite poteší, ak ste skutočne náruživými cestovateľmi.  Martin Navrátil vás prevedie mnohými nádhernými zákutiami našej planéty z pohľadu skúseného cestovateľa. Prejdete si Kamčatkou,  krajinami od Japonska až po Afganistan a Pakistan. Vydáte sa naprieč Ruskom pomocou Transsibírskej magistrály.  Tvorca webu Travelistan nemá konkurenciu v opisovaní rôznych zážitkov z ciest. Kniha Okolo sveta 1,2 ,3  je napísaná zaujímavým  cestopisným štýlom doplnená o autentické profesionálne fotografie.

Tisíc žiarivých sĺnk - Khaled Hosseini je jedným z najlepších autorov tohto storočia, pochádzajúci  z Afganistanu. Svojimi príbehmi si podmanil srdcia  čitateľov na celom svete. Tisíc žiarivých sĺnk nás zavedie do Afganistanu medzi tamojších ľudí, kde opisuje kruté osudy dvoch žien v afgánskej spoločnosti, ktoré sú plné strasti, zúfalstva a denno – denných porážok a pádov.  Vychutnajte si svetový bestseller z orientálneho prostredia.  Nazrite do vnútra afgánskej spoločnosti prostredníctvom očí jedného z najpopulárnejších svetových spisovateľov.  Od tohto autora vyšiel tiež ďalší svetový bestseller s názvom Majster šarkanov, ktorý už len svojím titulom  upúta čitateľa. Dnes sa teší obľube medzi fanúšikmi po celom svete.

 Na zlých miestach  od Joy Fielding je pre všetkých, ktorí počas dovolenky radi relaxujú čítaním krimi a chcú byť neustále v napätí. Úspešná autorka Joy Fielding má na konte už desiatky úspešných kníh, a práve je jednou z nich. V tejto knihe autorka poukazuje na nástrahy sociálnych sietí –a najmä to, aké nebezpečné je zoznamovanie sa na internete.

Žena abstinentka od Holy Whitaker  je zaujímavým príbehom ženy, ktorá rozpráva svoj pohľad na alkoholizmus, aké je to náročné byť v našej spoločnosti, ktorá miluje alkohol, abstinentom.  Dá sa to vôbec uskutočniť?  Pije sa úplne všade a pri každej príležitosti. Aké je to povedať nie ponúkajúcemu? Autorka si prešla závislosťou až po úplnú abstinenciu. Aké mala pocity a čo všetko zažila sa dozviete v nami vybratej skvelej knižke na leto. Na alkohol už nikdy nebude mať rovnaký názor.

Krehký vzťah – Príbeh obetavej psychologičky Aničky a nerozhodného Matúša. O tom, ako je dôležité vážiť si samu seba a nepodkladať sa mužovi i napriek tomu, že  sme šialene zamilované ! Prečo psychologička Anička všetko Matúšovi odpustí ? Dokonca aj to, čo by iná žena nikdy nedokázala ? Iba kvôli láske ?Prečo stále lipne na vzťahu s ním hoci on si vypisuje s neznámymi ženami na zoznamkách ? Prečo sa Matúš zahráva so srdcom, ktoré ho ľúbi? Príbeh z pera spisovateľky Evy Martinovičovej sa vám bude ako letná oddychovka veľmi páčiť.

Na dovolenke chceme zrelaxovať, chceme jednoduchšie príbehy,  nechceme si veľmi zaťažovať hlavu. Jednou z kníh, pri ktorej sa rozhodne zasmejete je kniha Ako ho dostať od Kristíny Mackovej.   Bratislavská bloggerka Laura radí ženám, ako si získať pána dokonalého. Teraz sa však sama ocitne v situácii, kedy chce uloviť dokonalého sexi chlapa Dávida, ale žiaľ, Dávid s ňou hrá hru na mačku a myš. Aký má dôvod ?Kniha je písaná z pohľadu mladej dámy, ktorá ju píše s veľkým nadhľadom, zábavne a vtipne.  Miestami je kniha veľmi vtipná až ironická, čiže určite sa pri jej čítaní nebudete nudiť. Poteší najmä mladé dievčatá.

Denník Saudskej manželky z pera veľmi známej a talentovanej spisovateľky  Soni Bulbeck sa vám bude rozhodne páčiť. Soňa Bulbeck  svojským štýlom opisuje zážitky a príbehy zo Saudskej Arábie. Tento príbeh nás zavedie priamo do púšte, kde žije  Slovenka vydatá za Sauda a zaoberajú sa sprevádzaním turistov po púšti.  S manželom sa tvária, že sú beduíni a prevádzkujú cestovnú kanceláriu. Zahalená Slovenka sa venuje turizmu v púšti  a jej manžel jej pomáha s vybudovaním biznisu. Čím všetkým si musí Slovenka prejsť ?Kniha je popretkávaná množstvom vtipných historiek, poznámok, ponúka skvelé postrehy a tiež svižné vtipy, na ktorých sa určite zasmejete. Je to skutočná oddychovka, zabudnite na tragické príbehy, kde vždy Arab zle zaobchádza so svojou európskou manželkou.  Táto kniha predstavuje iný pohľad na život v púšti.

+ 1 skvelý tip navyše

Eva Bacigalová - Čistá nuda je  jednou z najlepších oddychových evitoviek hodiaca sa na horúcu pláž.  A nie hocijakú pláž, ale priamo na nuda pláž ! Manželka Nina, ktorá sa nachádza v komplikovanom manželstve sa ocitne na nuda pláži, kde nemá problém odhaliť svoje telo, odhalí však aj svoju dušu pred neznámym nápadníkom Denisom? Príbeh o prehnanej žiarlivosti, láske, úprimnosti, plný šokujúcich zvratov a napätia na váš čaká v útlej evitovke. Rozhodne kniha nie je čistá nuda.