10 slovenských kníh, ktoré nás čakajú v roku 2020

Pre Čarovnú poličku napísala Evka Rehaneková

Každý rok pribúda slovenských autorov a naša literatúra vďaka nim napreduje. Rok 2019 bol naozaj bohatý na knižné novinky. Čo nás čaká tento rok?
Prinášame tipy na 10 kníh od domácich autorov, na ktoré sa môžete tešiť.

  1. Vo februári vyjde Michaele Zamari kniha Zákulisie samovydávania. Autorka románov ponúkne pohľad do zákulisia písania. Prezradí, aké to je, vydávať knihy bez vydavateľa a prezradí rady pre začínajúcich autorov.
  2. Myšlienky na zamyslenie prináša Veronika Šikulová vo svojej knihe Tremolo ostinato. Román – neromán je rozprávaním o hudbe, slovách, písaní a vzťahoch.  Nájdete v ňom úvahy typu: Kto som, čo som? Čo je to hudba? Rozprávať, či nerozprávať? Písať alebo nepísať?

  3.     Pre tých, ktorých láka temná história vychádza Tábor smrti Sobibor. Ján Hlavinka a Peter Salner napísali knihu pri príležitosti 75. výročia povstania väzňov v tábore smrti. Sobibor je miesto, ktoré zapĺňa v slovenských dejinách temnú časť a zanecháva v nej svoj odkaz.

  4. Tešiť sa môžu aj milovníci poézie. Patrícia Brestovanská vydáva zbierku Bezvetrie tichom. Prevedie vás pocitmi vychádzajúcimi zo zákutia tajomného srdca.

  5. V marci vyjde aj ďalšia vášnivá novinka od Michaely Hajdukovej. Démonov anjel je pokračovanie úspešnej knihy Rekviem pre Anjela.

  6. Ivana Havranová spísala príbehy vydatých žien, ktoré boli zverejnené aj v týždenníku Slovenka. O manželstvách, ktoré neboli najšťastnejšie sa dočítate v novinke Po boku s vlastných chlapom.

  7. Začiatkom jesene sa verní čitatelia Juraja Červenáka môžu tešiť na ďalší napínavý príbeh s názvom Anjel v podsvetí. Je to už siedmy diel z edície Kapitán Stein a notár Barbarič.

  8. Andrea Virk napísala ženský román Motýľ v tvojich dlaniach, ktorý bude uvedený na trh koncom novembra.

  9. Už v máji Jana Pronská vydá jeden z ďalších historických románov Viazaný prísahou

  10. Čierny kráľ od Janka Iša vám rozprúdi krv v žilách. Prichádza pokračovanie nebezpečnej série Kladivák, v ktorej sa smrť stáva remeslom.