Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Odborná literatúra (65078 kníh v kategórii )

Máme odborné knihy do školy, na osobný rozvoj. Vzdelávania v rôznych odboroch formuje tvoj všeobecný prehľad...

  • Petra Milošovičová, Daniela Nováčková, Jarmila Wefersová Medzinárodné ekonomické právo

    Cieľom učebnice je uviesť čitateľov do problematiky medzinárodného ekonomického práva a poskytnúť im základné informácie z tejto oblasti. Autori pri spracovaní učebnice vychádzali najmä z učebných textov zahraničných autorov (Pavel Šturma, Christoph Schreuer) a z učebnice zakladateľa slovenskej teórie medzinárodného verejného práva Jána Tomka a kol. s názvom Medzinárodné právo verejné (1988). Súčasťou podkladových…

    Detail
  • Daniela Nováčková, P. Milošovičová Medzinárodné ekonomické právo

    Podnikanie v globálnom prostredí je determinované okrem iného aj relevantným právnym rámcom a má širšie súvislosti. Na rozvoji medzinárodného podnikania sa podieľajú nielen štáty, medzinárodné organizácie, ale aj iné subjekty, a to predovšetkým nadnárodné spoločnosti. Právny rámec pre výkon podnikateľskej činnosti v globálnom prostredí je založený vo väčšej miere na medzinárodných zmluvách, dohovoroch a právnych…

    Detail
  • Juraj Jankuv Medzinárodné a európske mechanizmy ochrany ľudských práv

    Monografia Juraja Jankuva predstavuje významný príspevok do slovenskej odbornej spisby medzinárodného práva, prináša komplexný a v určitých otázkach detailný pohľad na súdne a iné mechanizmy ochrany ľudských práv, ktoré poskytuje súčasné medzinárodné právo. Treba zdôrazniť, že práve z hľadiska komplexnosti, prístupu k spracovaniu problematiky a využiteľnosti je prvá svojho druhu v právnickej literatúre Slovenskej…

    Detail
  • Katarína Chovancová Medzinárodná obchodná arbitráž vo vybraných štátoch Európy

    Práca predstavuje ucelený a komplexný pohľad na medzinárodnú obchodnú arbitráž podľa pravidiel a pod záštitou uznávanej medzinárodnej rozhodcovskej inštitúcie. Okrem podrobnej analýzy právnej úpravy sústreďuje pozornosť na medzinárodných rozhodcovských pravidiel rozhodcovských inštitúcií v štyroch štátoch Európy. Charakteristickou črtou je prepojenie legislatívnej a aplikačnej roviny.

    Detail
  • Katarína Chovancová Medzinárodná obchodná arbitráž vo vybraných štátoch EÚ

    Ide o vedeckú monografiu s komplexným pohľadom na medzinárodnú obchodnú arbitráž v troch členských štátoch EÚ, najmä na inštitucionálnu arbitráž vo Švédsku, v Holandsku a Rakúsku. Typickou črtou je prepojenie legislatívnej a aplikačnej roviny prostredníctvom rozborov známych prípadov z medzinárodnej arbitrážnej obchodnej a investičnej praxe v uvedených štátoch, ktoré sú frekventovane citované v medzinárodnej…

    Detail
  • Jozef Mihalik Medzinárodná komparácia

    Publikácia ponúka znalosti o podstate a trendoch rozvoja vo svete a v Európe, najmä v krajinách EÚ, ktoré môžu posilniť ich ambície pri uplatňovaní sa v náročnom prostredí.

    Detail
  • Soňa Ferenčíková Medzinárodná expanzia firiem

    Publikácia prináša a sprostredkúva poznatky z oblasti investovania v zahraničí, tvorby medzinárodných stratégií, vytvárania medzinárodných partnerstiev, strategických aliancií, fúzií a akvizícií. Takisto sa venuje aj medzinárodným aspektom riadenia a vedenia ľudských zdrojov. Kapitola venovaná organizačnej štruktúre približuje klasické aj moderné formy organizačnej štruktúry úspešných medzinárodných firiem.…

    Detail
  • Viera Strážnická Medzinárodná a európska ochrana ľudských práv

    Publikácia obsahuje základnú charakteristiku univerzálneho a európskeho systému ochrany ľudských práv, ich prameňov a kontrolných mechanizmov. Podáva prehľad základných dokumentov, ktoré upravujú ľudské práva a základné slobody v univerzálnom medzinárodnom systéme a na európskej úrovni s komentárom k najvýznamnejším dokumentom. Štruktúra a rozsah publikácie je determinovaná autorským zámerom poskytnúť čitateľom -…

    Detail
  • Monika Žumárová, Beáta Balogová Medzigeneračné mosty CZ

    Monografia vznikla ako súčasť riešenia grantovej úlohy VEGA č. 1/0410/08 - Medzigeneračné vzťahy- starý rodič ako zdroj sociálnej a emocionálnej opory mladých ľudí pri hľadaní zmyslu života a projektu Specifického výzkumu UHK č. 2130/2008 - Kvalita života seniorů s diabetem. OBSAH * ÚVOD * Pohled sociálního pedagoga na kvalitu života seniorů * Kvalita života seniorů s diabetem * Aktivizační programy pro seniory…

    Detail
  • Beáta Balogová, Monika Žumárová Medzigeneračné mosty CZ

    Dvacáté století bývá označováno různě. Některými názvy bychom se mohli před budoucími pokoleními chlubit a na jiná by bylo lépe zapomenout. Nepochybně je to však století výrazného prodlužování lidského života. Na začátku dvacátého století byla střední délka života u evropských národů přibližně 40 let a koncem století u můžů zřetelně překročila 70 let a u žen činila zhruba 80 let. Starých lidí přibývá, a přitom stáří…

    Detail
  • František Kutlík Medzigeneračná mediácia a riešenie konfliktov pri práci so seniormi

    Viete v akom kontexte hovoríme o nukleárnej rodine ? Počuli ste o wellness modeli, ktorý vôbec nesúvisí so saunami, masážami a vodným svetom? Patríte aj vy medzi sendvičovú generáciu? Ak áno, je to dobré alebo zlé? Mediácia na mieru...

    Detail
  • Marián Zouhar Medzi sémantikou a epistemológiou jazyka

    V knihe Medzi sémantikou a epistemológiou jazyka sa Marián Zouhar vracia k svojej ťažiskovej téme – k referencii vlastných mien a deskripcií. Hľadá v nej ostrejšiu demarkačnú líniu, ktorá oddeľuje sémantiku od mimosémantických faktorov vstupujúcich do komunikácie. Túto líniu ignoruje napríklad referencializmus, podľa ktorého deskripcie sú referujúce výrazy. Zouhar toto stanovisko presvedčivo kritizuje. Ďalej…

    Detail
  • Barbara Balážová Medzi Prahou a Norimbergom, Viedňou a Banskou Štiavnicou

    Z hľadiska interpretácie nášho výtvarného umenia, a zvlášť pamiatkového fondu, nemožno územie dnešného Slovenska vytrhnúť zo stredoeurópskych kultúrnohistorických súvislostí. Rozsiahly projekt Slovenskej národnej galérie Dejiny slovenského výtvarného umenia – Renesancia (výstava a rovnomenná publikácia Dejiny slovenského výtvarného umenia – Renesancia na jednej strane ukázal nielen odborníkom ale aj širokej…

    Detail
  • René Voillaume Medzi ľuďmi

    V máji 2003 zomrel René Voillaume. Tento realizátor zámerov Charlesa de Foucaulda mal odvahu predostrieť svetu neslýchane radikálny a náročný spôsob kresťanského života. Náročný až natoľko, že sa ho naplno odvážili realizovať len niekoľko sto ľudí na našej planéte. Slovenský čitateľ má teraz v rukách možnosť sám prežiť takmer nevypovedateľné nadšenie pre nasledovanie Krista, ako ho žil francúzsky šľachtic, muž…

    Detail
  • Stanislav Rakús Medzi látkou a témou

    Obraz postavy autora a jeho stvárňujúcej, sebareflexnej iniciatívy, náročné a pritom čitateľné predvádzanie zložitého tvorivého procesu v jeho zápase o slovo, detail a každú čiastočku epického bytia, to všetko pôsobí ako vzopätie namierené bez vonkajšej, evidentnej vzbury proti hrubej ideologickej schematizácii a zjednodušovaniu subtílneho a mnohovýznamového charakteru prózy.

    Detail
  • Marcela Gbúrová Medzi identitou a integritou

    Príručka je určená pre politológov a študentov politológie.

    Detail
  • Radomír Masaryk Medzi človekom a ľuďmi

    Prečo zomrela Kitty Genovese? Dokáže počúvanie Mozarta zvýšiť IQ? Koľkí muži by znásilnili ženu, ak by mali istotu beztrestnosti? Čo nám hovoria teórie lásky? Ako ovplyvnil sociálnu psychológiu Hitler? Prečo sú niektorí ľudia atraktívnejší? Koľkí z nás by na príkaz autority dokázali zabíjať? Sú muži prirodzene lepší v matematike? Prečo je ťažké prestať fajčiť? Čím sa vyznačujú vodcovia? Prečo sa niektoré deti ľahšie…

    Detail
  • Radomír Masaryk Medzi človekom a ľuďmi

    Prečo zomrela Kitty Genovese? Dokáže počúvanie Mozarta zvýšiť IQ novorodencov? Koľkí muži by znásilnili ženu, ak by vedeli, že ich nepotrestajú? Čo nám hovoria teórie lásky? Ako ovplyvnil sociálnu psychológiu Adolf Hitler? Prečo sú niektorí ľudia atraktívnejší než iní? Naozaj by dve tretiny z nás dokázali na príkaz autority zabíjať? Sú muži prirodzene lepší v matematike a vede ako ženy? Prečo je ťažké prestať fajčiť…

    Detail