Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Miroslav Bielik (5 kníh)

  • Miroslav Bielik, Štefan Cifra, Etela Farkašová, Oľga Gluštíková, Ján Tazberík Být knihou a v rukou se ti otevřít

    Sbírka Být knihou a v rukou se ti otevřít je výběrem z díla pěti současných slovenských básníků. Jejich poetika se reáliemi podstatně neliší od veršů české provenience, výrazně snad jen tím, že se v nich občas kmitne Dunaj, připomínají velké...

    Detail
  • Miroslav Bielik Čas je tichý posol mysle

    Zbierka Čas je tichý posol mysle má za sebou bohatý a dlhý prenatálny život. Už takmer na jeho hmlistom počiatku (pri počatí) bolo nemysliteľné, že by raz neprišla. Nie pre ňu samu, nie pre autora. Pre zmysel, ktorý nadobúda až pri strete s čiateľom. Pre otázky, ktoré dáva, pre odpovede, ktoré ponúka. Pre smelý a nevšedný dialóg, ktorý načína, pokračuje v ňom (a on pokračuje v človeku po jej prečítaní), a zdá sa, že…

    Detail
  • Miroslav Bielik, Stanislav Balko (Ilustrácie) Čas večne prítomný

    Kniha Čas večne prítomný je súborným vydaním básní, ako naznačuje aj podnázov „staré i nové dumky“, s autorovou esejou Poézia a filozofia mysle a s doslovmi srbského básnika a literárneho vedca profesora Dušana Stojkovića a redaktora knihy, básnika...

    Detail
  • Miroslav Bielik Kľakovská dolina

    V januári tohto roku si celá slovenská verejnosť pripomenula smutné udalosti, ktoré sa pred 60 rokmi odohrali v kraji pod Vtáčnikom, v Kľakovskej doline a jej obciach Ostrý Grúň a Kľak. Práve tie spolu s ďalšími (Horné Hámre, Hrabičov, Župkov) a mestom Žarnovica sú zoskupené do Mikroregiónu Kľakovská dolina, ktorý predstavuje táto pútavá monografia slovom i obrazom.

    Detail
  • Miroslav Bielik Nepatrný pohyb po naklonenej rovine

    Ďalšou zbierkou meditatívnej lyriky sa predstavuje zrelý, kultivovaný tvorca. Už názov prezrádza filozofujúceho autora, hlboko sa vnárajúceho do dialektiky bytia, opierajúc sa pritom o tradičné východiská kresťanskej a klasickej filozofie. Básnik akoby podvedome vnímal, že slová hovoria menej, než koľko by sme nimi chceli povedať.

    Detail