Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Marcus Aurelius (6 kníh)

  • Marcus Aurelius Hovory so sebou

    Vyše dvetisícročný denník rímskeho cisára preložený do všetkých jazykov kultúrnych národov sveta. Kniha je originálnou ručnou umeleckou knihárskou prácou.

    Detail
  • Marcus Aurelius Meditations EN

    The Meditations of Marcus Aurelius (AD 121-180) offer a wide range of fascinating spiritual reflections and exercises developed as the Roman Emperor struggled to understand himself and make sense of the universe. Spanning doubt and despair to conviction and exaltation, they cover such diverse topics as the question of virtue, human rationality, the nature of the gods and Aurelius' own emotions. The Meditations are a…

    Detail
  • Marcus Aurelius Meditations

    Originally written only for his personal consumption, Marcus Aurelius's Meditations has become a key text in the understanding of Roman Stoic philosophy. This Penguin Classics edition is translated with notes by Martin Hammond and an introduction by Diskin Clay.Written in Greek by an intellectual Roman emperor without any intention of publication, the Meditations of Marcus Aurelius offer a wide range of fascinating…

    Detail
  • Marcus Aurelius Myšlienky k sebe

    Imperator Caesar Marcus Aurelius Antonius Augustus bol aj spisovateľom a filozofom. Jeho dielo Hovory k sebe samému je dostatočne známe (v slovenčine vyšlo pod názvom Myšlienky k sebe samému). Pre naše územie je zaujímavé aj tým, že Marcus Aurelius napísal: Písané v krajine Kvádov nad Grannou (Hronom). Cisár superveľmoci sediaci na brehu Hrona a uvažujúci o zmysle života je skutočnosťou, ktorá sa na našom území…

    Detail
  • Marcus Aurelius Myšlienky k sebe samému

    Rímska ríša sa na vrchole svojho rozmachu dostávala do čoraz búrlivejších pomerov, keď bola napádaná rôznymi kmeňmi spoza vonkajších hraníc ríše a zároveň v jej vnútri vznikali rozpory medzi samotnými Rimanmi. Marcus Aurelius sa stal cisárom práve v takýchto pohnutých časoch. Väčšiu časť svojej vlády bol nútený prežiť medzi vojskom v odľahlých častiach ríše v bojoch za zachovanie jej celistvosti a v snahe usporiadať…

    Detail