Podporiť čarovnú poličku je možné prostredníctvom zobrazovania reklám. Zvážte prosím možnosť vypnutia adblocku a pomôžte nám prevádzkovať túto službu aj naďalej.
Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá a vopred vám ďakujeme za prejavenú ochotu.

Eva Krekovičová (7 kníh)

  • Eva Krekovičová Bulhari na Slovensku

    Zborník je výsledkom medzinárodného výskumného projektu, interdisciplinárne zameraného na problematiku Bulharov žijúcich v diaspóre. Jeho hlavným prínosom je zmapovanie najpodstatnejších činiteľov, ktoré sa podieľali na zrode, formovaní a viac ako jedno storočie trvajúcom vývine bulharskej komunity na Slovensku. Autorský kolektív, zložený zo špecialistov viacerých vedných odborov, upriamil pozornosť na osvetlenie…

    Detail
  • Eva Krekovičová Folklór a komunikácia v procesoch globalizácie

    Publikácia, v ktorej autori predkladajú výsledky interdisciplinárne orientovaných výskumov, ktoré sa zaoberajú procesmi prebiehajúcimi v súčasnosti a ich súvisom s internetovou komunikáciou.

    Detail
  • Gabriela Kiliánová, Eva Kowalská, Eva Krekovičová My a tí druhí v modernej spoločnosti

    Fenomén kolektívnej identity a identifikácie patrí v európskom priestore a špeciálne v oblasti strednej Európy k stále aktuálnym a príťažlivým témam a špeciálne v oblasti strednej Európy k stále aktuálnym a príťažlivým témam pre viaceré oblasti bádania o človeku, spoločnosti a kultúre. Zložité vzťahy, vzájomné prelínanie politických, etnických, národných, jazykových, konfesionálnych a kultúrnych hraníc a súvislostí…

    Detail
  • Eduard Krekovič, Elena Mannová, Eva Krekovičová Mýty naše slovenské

    Kniha rozoberá základné kamene slovenskej mytológie od Veľkej Moravy, cez Matúša Čáka, Jánošíka, Štúra, Štefánika, Hlinku, Tisa až po Husáka a mýty obdobia komunizmu. Autori (archeológovia, jazykovedci, etnológovia,historici, publicisti) upozorňujú, v čom sa obsahy mýtov rozchádzajú s výsledkami výskumov.

    Detail
  • Eduard Krekovič, Elena Mannová, Eva Krekovičová Mýty naše slovenské

    Úspešná kniha, ktorá vychádza v druhom vydaní, rozoberá základné kamene slovenskej mytológie od Veľkej Moravy, cez Matúša Čáka, Jánošíka, Štúra, Štefánika, Hlinku, Tisa až po Husáka a mýty obdobia komunizmu. Autori (archeológovia, jazykovedci, etnológovia, historici, publicisti) upozorňujú, v čom sa obsahy mýtov rozchádzajú s výsledkami výskumov. Jednotlivé kapitoly poukazujú na obsahovú a funkčnú podobnosť mýtov.…

    Detail
  • Eva Krekovičová Piesne a etnická identifikácia Slovákov v Maďarsku

    Publikácia prezentuje prvú časť výsledkov výskumov piesňového repertoáru, spevných príložitostí a etnickej identifikácie, uskutočnených vo vybraných komunitých slovenských jazykových...

    Detail