Dušan Lichner (6 kníh)
-
Dušan Lichner Cestovné lístky, prosím...
Táto publikácia zaujímavým spôsobom pojednáva o histórii a vzniku cestovných lístkov pre širokú verejnosť. Od prvých lepenkových lístkov až po najmodernejšie počítačom tlačené cestovné lístky.
Detail -
Dušan Lichner Cestovné lístky, prosím...
S uvedením prvých železníc vo svete do prevádzky boli zavedené aj prvé cestovné lístky ako doklad o zaplatení za služby železnice. Postupom času tak, ako sa zdokonaľovala technika na železnici...
Detail -
Dušan Lichner Električkou cez Tatry
Kniha Električkou cez Tatry je odborná knižná publikácia, ktorá vznikala niekoľko rokov. Je jedinečná svojou komplexnosťou. Jej cieľom je populárnou formou podať obraz o historickom vývoji a súčasnosti koľajovej dopravyna území Vysokých Tatier. Zároveň chce prostredníctvom spoznávaniaprírodných krás tohto územia slúžiť aj na propagáciu našich veľhôr a celého Slovenska. Popisuje sa v nej vývoj hromadnej dopravy,…
Detail -
Dušan Lichner, Dušan Nosál Električkou ku prameňom zdravia
Železnica, tento najvýkonnejší suchozemský dopravný systém na hromadnú prepravu tovarov a osôb, má na území dnešného Slovenska viac ako 170-ročnú históriu. V roku 1909 otvorili prevádzku na elektrickej úzkorozchodnej...
Detail -
Dušan Lichner To bola naša Korytnička
Kniha To bola naša Korytnička patrí do skupiny odborných knižných publikácií z oblasti dejín dopravy. Textový a obrazový materiál pre jej vznik zbieral autor v priebehu viac ako troch desaťročí. Jej cieľom je oživiť u príslušníkov staršej generácie obyvateľov Ružomberka a okolitých obcí spomienky na úzkorozchodnú železnicu, ktorá viedla z Ružomberka do kúpeľov v Korytnici. Takmer 70 rokov slúžila k spokojnosti…
Detail -
Dušan Lichner Úzkokoľajky na Slovensku
Železnica, ako najvýkonnejší hromadný dopravný prostriedok, zaujíma v dopravnej sústave dnešného Slovenska nezastupiteľné miesto už viac ako 160 rokov. Vo vlakoch Košicko-bohumínskej železnice sa pred viac ako 140 rokmi dostali po prvýkrát pohodlne hostia z Budapešti do Vysokých Tatier ležiacich až na severe Uhorska. Drevo, kožené výrobky čí dary prírody z Liptova a Oravy bolo možné za dve, tri hodiny prepraviť ku…
Detail