Dominika Štefčíková

Vášnivá knihomoľka na materskej dovolenke. Mojimi srdcovkami sú knihy Malý princ a Muž menom Ove. Vo svojom blogu drominickacita.sk odovzdávam ostatným svoje čitateľské pocity. Verím, že tak inšpirujem iných milovníkov kníh či príležitostných čitateľov a pomôžem im zorientovať sa v bohatej knižnej ponuke.

 1. Čo pre teba znamenajú knihy?
  Knihu sú pre mňa možnosť úniku z reality a príležitosť prežiť príbeh niekoho iného či precestovať celý svet.
 2. Tip na jednu knižku, ktorú miluješ ?
  Jednoznačne Malý princ, ale veľmi mi učarovali aj knihy Fredrika Backmana.
 3. Čo máš rada na Čarovnej poličke?
  Komunitu milovníkov kníh a možnosť posunúť ďalej knihy, ktoré už nebudem čítať. Ale aj možnosť doplniť svoju domácu poličku o ďalšie knižné skvosty.
 4. Čo očakávaš od spolupráce s Čarovnou poličkou?
  Keďže sa mi už dlho projekt Čarovnej poličky veľmi páči, som nesmierne rada, že môžem byť pri jeho propagovaní a šírení tohto skvelého nápadu nápomocná.

Jaji Paveleková

Jaji miluje knihy a nevedela by si bez nich predstaviť svoj súkromný alebo pracovný život. Je knižná blogerka, priateľka, ambasádorka a aj večná študentka. Momentálne študuje na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave tretí stupeň vysokoškolského štúdia, kde sa vo výskume zameriava na digitálnu marketingovú komunikáciu pri propagácii kníh na slovenskom knižnom trhu. Rada cestuje, nepohrdne dobrým jedlo, miluje večer pri dobrom filme a najradšej hľadá domov pre svoje knihy práve na Čarovnej poličke.

 1. Čo pre teba znamenajú knihy?
  Celý svet. Vďaka nim sa učím, cestujem, zažívam veľké dobrodružstvá a nekonečne veľakrát sa zamilujem.
 2. Tip na jednu knižku, ktorú miluješ?
  Malý princ
 3. Čo máš rada na Čarovnej poličke?
  To, že knihy vždy nájdu nový domov a môžu tak opäť niekoho potešiť, ako keby boli nové.
 4. Čo očakávaš od spolupráce s Čarovnou poličkou?
  Od spolupráce s Čarovnou poličkou očakávam, že sa navzájom s milovníkmi kníh inšpirujeme.

Simona Tlacháčová

Som študentkou vysokej školy, dievča, ktoré sa dokáže tešiť z maličkostí a snaží sa každému pomôcť. Milujem kávu a knihy, neviem si predstaviť život bez poézie a rada trávim čas s priateľmi. Dokážem sa hodiny rozprávať o obľúbených knihách, i keď občas som nepozorná a prestávam vnímať.

 1. Čo pre teba znamenajú knihy?
  Odpovedať, že všetko, je asi dosť veľké klišé, ale keď sa nad tým zamyslím, tak je to tak. Knihy sú nielen mojím koníčkom, ale čoskoro (dúfam) budú aj mojou prácou.
 2. Tip na jednu knižku, ktorú miluješ ?
  Spev o mne. Moja najmilovanejšia poézia. Navždy.
 3. Čo máš rada na Čarovnej poličke?
  To, že nájdem skvelé tituly za skvelé ceny (viacero predávajúcich a pri každom uvedená cena), skvelý výber (učebnice, beletria) a, samozrejme, články.
 4. Čo očakávaš od spolupráce s Čarovnou poličkou?
  Nové kontakty - priateľstvá, nová inšpirácia, nové skúsenosti.

Adriana Šmigovská

Ahoj, ja som Aďa a milujem knihy až tak, že som sa zamestnala v kníhkupectve. Ak ma však nestretnete s knihou v ruke, tak pravdepodobne budem tráviť čas s rodinou alebo budem skrytá pod dekou s mojimi mačkami a pozerať seriály. Vždy ma však vidno s veľkým úsmevom na tvári.

 1. Čo pre teba znamenajú knihy?
  Knihy sú pre mňa už takou súčasťou každodenného života, že si neviem predstaviť deň, kedy by som neprečítala aspoň pár strán. Môj priateľ by povedal, že si nevie predstaviť, že by som niekde nemala so sebou knihu a vôbec nezáleží na tom, že mám málo miesta v taške. Kniha je proste prvá vec, ktorú vkladám do kabelky vždy keď niekam idem Znamenajú proste pre mňa neskutočne veľa. Veľa ma naučili a veľakrát mi pomáhajú oddýchnuť si, aj keď len na päť minút stihnem utiecť zo skutočného sveta do toho knižného, cítim sa oveľa uvoľnenejšie a príjemnejšie.
 2. Tip na jednu knižku, ktorú miluješ ?
  Toto je vždy neskutočne zákerná otázka. Pri tom počte prečítaných kníh, je veľmi ťažké vybrať len jednu. Ale kniha, ktorá mi zarezonovala v hlave je Kvety pre Algernona a odporúčam si to prečítať fakt úplne všetkým, pretože tá kniha mi dala neskutočne moc a vôbec to nie je príbeh, ktorý si prečítate a za chvíľu už neviete o čom bol, ale budete nad ňou premýšľať riadne dlho.
 3. Čo máš rada na Čarovnej poličke?
  Asi úplne všetko Zbožňujem hlavne to, že si len zadám názov knihy a ak ju aj náhodou niekto práve nepredáva, tak si odkliknem aby ma o dostupnosti informoval mail a nemusím zháňať po rôznych Facebookových stránkach, či ju náhodou niekto nemá.
 4. Čo očakávaš od spolupráce s Čarovnou poličkou?
  Vôbec nič, pretože viem, že je to v správnych rukách a teším sa na spoluprácu s takým úžasným tímom a že existenciu Čarovnej poličky spoločne vykričíme celému Slovensku.

Karolína Ondrušová

Pilier medzi hudbou a knihami. Študujem saxofón na konzervatóriu. Milujem hudbu, spev, tanec a knihy, pri ktorých u mňa nesmie chýbať dobré jedlo a kakao. Rodina a priatelia sú u mňa vždy na prvom mieste. Rada trávim čas v prírode, pri mori a vždy mi na tvári žiari veľký úsmev!

 1. Čo pre teba znamenajú knihy?
  Je to pre mňa únik z reality. Môžem si pri nich oddýchnuť, zbaviť sa stresu a načerpať nové sily z tých úžasných príbehov.
 2. Tip na jednu knižku, ktorú miluješ ?
  Je ťažké vybrať jednu knihu! To sú vždy najzákernejšie otázky pre knihomoľov! Ak mám odporučiť nejakú romantiku tak určite Ak mi dovolíš od Hanky Repovej, ale ak by to malo byť nejaká dystópia tak, Kosec :). Pardón, ale jedna sa vybrať proste nedá.
 3. Čo máš rada na Čarovnej poličke?
  Milujem celkovo nápad poličky! Zatiaľ sa mi osvedčila ako najlepší obchod s knihami! Dokonca som už skoro úplne prestala s nakupovaním v kamenných predajniach! Takisto veľmi obdivujem ľudí, čo to vedú a ten výber na poličke je neuveriteľný!
 4. Čo očakávaš od spolupráce s Čarovnou poličkou?
  Veľmi sa teším na spoluprácu s Čarovnou poličkou a popravde neviem, čo očakávať. Teším sa nový kolektív ľudí, aktivitu a novoty v poličke! Už mám toľko nápadov a návrhov. Verím, že spolupráca rozšíri aj moju kreativitu.